tulleruskentusk ;-) Skrevet 30. mai 2008 #1 Skrevet 30. mai 2008 Jeg er fersk med å gi mme på flaske, har funnet masse gode praktiske tips her på siden og flaskeposten.org :-). Jeg har tenkt meg ut for å kjøpe termos idag, noen som vet hvilken som holder best på varmen? Jeg tenkte å ha ferdig kokt vann på termos og ferdig kkokt og avkjølt på flaske. Synes det høres veldig lettvint ut. Hvilken type flaske bruker dere. Jeg prøvde å koke noen mineralvannsflasker igår, de så ikke helt lik ut etterpå ...;-) Kanksje best å bruke tåteflasker? Koker dere termosen før dere bruker den til vann til babyen, eller ok å bare skylle med kokt vann?
Gjest Skrevet 30. mai 2008 #2 Skrevet 30. mai 2008 Jeg bruker bare en helt vanlig termos til kokt vann, også en vanlig tåteflaske til det kalde kokte vannet. Mulig man får termoser som holder bedre på varmen da, men denne er ganske liten og hendig og holder endel timer. Jeg har ikke kokt termosen, er så slapp at jeg bare skyller den i varmt vann, vasker den når jeg har hatt malt i vannet.. er vel ikke helt riktig, men mini lever ennå:-)
safari Skrevet 5. juni 2008 #3 Skrevet 5. juni 2008 Jeg fikk anbefalt termos som het sarek - de hadde visstnok vunnet en test på å holde best på varmen. Jeg kjøpte min på XXL - der kjøpte jeg også en sånn beholder/flaske ment til å blande proteinshake i - har den i kjøleskapet - den rommer vann til het helt døgn, og er fin å helle av. Heller da ønsket mengde i tåteflasken før bruk.
Anonym bruker Skrevet 13. juni 2008 #4 Skrevet 13. juni 2008 Vi har ikke termos, men har tenkt å kjøpe det. Vi bruker faktisk "voss"-vann flasker til å ha det kalde vannet i. Kjøpte de i utlandet i sommer, var ikke så dyre da. Får de vel for ca 80kr i Norge. Har kokt flaskene, da de er av glass og vasket lokkene i varmt vann. Når jeg er hjemme pleier jeg å helle opp i tåteflaskene det han pleier å drikke, for så å kun varme i microen når han skal ha mat, deretter i med pulver
hs80 Skrevet 15. juni 2008 #5 Skrevet 15. juni 2008 SAREK termos er den absolutt beste til å holde på varmen:o) fås på xxl i mange størrelser-ikke dyr heller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå