bibi5 Skrevet 26. mai 2008 #1 Skrevet 26. mai 2008 Står klar til å bruke masse penger på tvbenk etc til stua..... Synes det er eik overalt, så jeg har landet på valnøtt farge...men er det egentlig sånn gammeldags greie som henger igjen, eller kommmer det mye slikt framover? Kan ikke si jeg har fulgt med på kommende trender.....
najs Skrevet 27. mai 2008 #2 Skrevet 27. mai 2008 Eik må du hvertfall ikke finne på, det er ikke noe pent lenger;-). Valnøtt er kjempefint om du nå ønsker tre. Problemet med treslag er at moten svinger fort og selv om man ikke vil bry seg om trender så påvirkes man veldig lett. Hvor mange liker furu nå? Antagligvis ingen fordi det er det mest "utdaterte" man kan ha. Personlig kjører jeg alltid på hvitt i dyre møbler og bytter småsaker.
anna_lou Skrevet 27. mai 2008 #3 Skrevet 27. mai 2008 Hallo trendexpert! Ikke vær så bombastisk i yttringene dine over hva som inn eller ut. Da viste det seg at furu kommer tilbake. Det er heller du som er det mest "utdaterte" man kan ha! Foruten farger og mønster er også furu tilbake i den svenske katalogen. – Furu ser vi i alle typer møbler i år, sier pressekontakt Tina Björeman i Ikea Sverige til Aftonbladet.se. http://www.ba.no/forbruker/bolig/article2916645.ece
bibi5 Skrevet 27. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 27. mai 2008 Så fint med diskusjon.... er såå ute etter andres mening nettop fordi jeg er redd for å gå lei, og vi snakker masse penger. Jeg har fortsatt venner med reoler kjøpt for 999 på bohus for 10 år siden. De funker forsåvidt for de, men jeg har sett på litt andre ting nå.... Er ikke i tvil om det er fint el ikke, men har aldri handlet så dyrt før.....er vel egentlig mer redd for å gå over til en "voksen" stue og risikere å få en som ikke er ung nok om dere forstår hva jeg mener.... Vanskelig med de 30 årene:-) når er man voksen nok til en voksen stil .... hehe...... HI
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 27. mai 2008 #5 Skrevet 27. mai 2008 Veldig bra satt ord på bibi5 om det med voksen nok for voksen stue ) Jeg syns valnøtt er kjempefint, men på mine "store" møbler har jeg valgt lyst. Har tenkt meg gjennom egen barndom og oppvekst da det var in både med mørke treslag og furu og de som hadde det finest var de som hadde hvitt. Hvis du ikke har råd til å bytte ut greiene når de har gått av moten ville jeg gått for noe som holder seg gjennom et par skiftninger. Men det har jo selvsagt med smak å gjøre også - liker man det godt selv, så liker man det lenger enn moten holder seg. Men er det stooore reoler (type dekke en vegg eller så) så blir det veldig massivt hvis det er for mørkt. Selv har jeg lagt min elsk på såpevasket eik og ting med "rekved"-farge, og hadde jeg valgt om igjen i dag (6 år siden jeg kjøpte mine reoler og spisebord) så hadde jeg nok valgt såpebehandlet. Lyst og nydelig og passer godt inn i min blanding av moderne og shabby ) Lykke til!
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 27. mai 2008 #6 Skrevet 27. mai 2008 Ps; det meste kan males når man går skikkelig lei )
Gjest Skrevet 27. mai 2008 #7 Skrevet 27. mai 2008 Valnøtt har vel vært in nå like lenge som eik, det har bare ikke vært like populært Svigers har valnøtt reol, spisebord og sjenk og det er kjempe fint! Men de har råd til å bytte det ut om de vil også.. Om du har penger nok til å bytte om du blir lei om 1-2 år så er det jo bare å kjøre på Det som er med treverk sånn er at noe kan være fryktelig in en periode, også blir det plutselig HELT ut og alle er dritt lei hehe. Personlig ville jeg gått for noe litt mer tidløst, hvitt sort eller et mørkt litt mer klassisk treverk som ikke gjør så mye ut av seg. Men selvfølgelig, det kommer jo litt ann på hva slags smak du er ute etter også
najs Skrevet 27. mai 2008 #8 Skrevet 27. mai 2008 Ja er nok ikke helt med lenger, har blitt så utdatert at jeg snart er inn igjen;-) Men du kan nok ikke si noe annet at de fleste har holdt seg langt unna furu lenge. Og ja, alt kommer tilbake tidsnok, men vil man vente på det? Poenget mitt var hvor raskt disse treslagene blir populære for å sen bli fryktelig umoderne, da ska man enten trives det man kjøpte uansett eller ha råd til å skifte når man blir lei. Det er fryktelig mange som nå føler med eik, som jeg gjort med furu. Fordi det blir oppbrukt og plutselig umoderne. Og ja jeg kanskje var bombstisk, men det var ihvertfall mine meninger om det hun spurte;-)
*SamSung* Skrevet 27. mai 2008 #9 Skrevet 27. mai 2008 Valnøtt er en utrolig fin gyllen farge. Jeg jobbet på møbelringen i 2 år, eik er dritin, men jeg klarer ikke å syntes at det er så fint, ser ut som furu uten kvister og at treet er mer grått! Men etterhvert kom Valnøtt, det er sååå pent syns jeg:) Hvis du kjøper valnøtt med moderene design så er det dritmoderne (ser/er ofte dyrt ut å)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå