Rockstarmom&SuperIngrid Skrevet 26. mai 2008 #1 Skrevet 26. mai 2008 Hvor mye betalte dere for behandlingen, og hvor mange ganger prøvde dere før dere fikk det til..?? Jeg har så utrolig lyst på en liten en til, men vet ikke helt hvor jeg burde henvende meg og hva som er lurest...
hegeno Skrevet 26. mai 2008 #2 Skrevet 26. mai 2008 Her har du i hvert fall noen adresser hvor du kan gå inn og lese litt mer. Nordica og Stork har i hvert fall også litt statistikk på hvor mange ganger det i snitt tar for å bli gravid avhengig av alder og slikt. Hva som er lurerest er nok en svært individuell avgjørelse:) http://www.storkklinik.dk/ http://www.nordica.org/ http://www.vitanova.dk/
StorkeMammaen Skrevet 26. mai 2008 #3 Skrevet 26. mai 2008 Hei jeg kan jo bare snakke for meg selv og jeg har brukt ca 20 tusen. Brukt en del hormoner, tre inseminasjoner. Jeg har PCO, så har ikke ofte EL og måtte derfor ha oppfølging av Gynekolog. Lykke til!! (Nordica er billigst)
Rockstarmom&SuperIngrid Skrevet 27. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 27. mai 2008 Tusen takk for svar.. -§StorkeRuger§-termin 01.02.09 du har termin på bursdagen min, så dette blir spennende :-) Lykke til..
Rockstarmom&SuperIngrid Skrevet 30. mai 2008 Forfatter #5 Skrevet 30. mai 2008 Flere spørsmål fra meg.. Jeg vet jeg må innm lege i Norge for å teste meg for div sykdommer før jeg drar til Danmark for behandling.. Jeg skal KUN ha inseminasjon, trenger ikke tesre eller behandling for barnløshet.. Jeg vet til og med når jeg har eggløsning.. Noen som har en slags liste av noe slag over hva jeg trenger å bli testet for og gjøre før behandling, og eventuelt hva som er lurt å gjøre etter behandling for å oppnå ønsket resultat..
HH72 Skrevet 30. mai 2008 #6 Skrevet 30. mai 2008 Såvidt jeg husker må man ha HIV-test, hepatittprøver, clamydiatest og gonoretest. Alt kan gjøres hos fastlege. Men har du info-materialet til stork(eller en av de andre klinikkene)? Der står det hva som er obligatorisk og hva de anbefaler i tillegg. Stork er f eks veldig opptatt av kosthold og at man bør unngå alkohol også FØR inseminasjon. Lykke til!
HH72 Skrevet 31. mai 2008 #7 Skrevet 31. mai 2008 Hallo! Det siste innlegget var ment som svar til et annet innlegg som dere sikkert skjønner. Konsentrasjonen er ikke helt på topp for tida. Skylder på hormonene........ God helg!
solsikke73 Skrevet 1. juni 2008 #8 Skrevet 1. juni 2008 Hei Det kan være lurt å få sjekket at hormonene virker som de skal, og eventuelt om egglederene er åpne (HCG røntgen er et alternativ). Blodprøvene får du tatt hos gynikologen og han/hun gir deg også en henvisning for HCG røntgen. Jeg trodde at alt var OK, og hadde tre -fire runder før jeg fikk beskjed om at jeg trolig har en tett eggleder. Vet derfor ikke om jeg hadde noen reell sjanse de første gangene. Dyrt og frustrerende .... Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå