Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 24. mai 2008 #1 Skrevet 24. mai 2008 Nå som mine dager som flaskemamma er over, kan jeg se litt mer rolig tilbake på det hele, for det var jo alt annet enn rolig da jeg bittert måtte innse at det ble ikke amming på oss. Det var pumping, vasking, depresjon, så mme og mer samvittighet og så videre...Vesla slutta for godt med flaska for et par uker siden, og litt vemodig er det, men litt godt også. Hun er 15 mnd så det er nok på tide. Og vet dere hva? Det ble folk av henne også ;-) Ønsker dere lykke til, og vit at med alt dere gjør og prøver å innhente av info for å gi barnet det beste dere kan, så synes jeg at dere er fantastiske mødre! Dette er jo så mye mer jobb (og bekymring og samvittighet...) enn å bare brette ut puppen og la ungen forsyne seg selv. Å gi barnet sitt mat fra flaske er INGENTING å ha dårlig samvittighet for! Heldige lille baby som fikk akkurat deg til mor! Stå på! :-) ...og takk for oss! Dette har vært et flott sted å være for en førstegangsmamma :-) Klem fra Sanasol & Mia
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2008 #2 Skrevet 24. mai 2008 Takk for ett oppløftende innlegg. Jeg er førstegangsmamma til lille gutt på 12 uker, og vi fikk ikke til ammingen. Sliter mye med laver tanker om meg selv fordi vi ikke fikk til ammingen. Vet jeg gjorde mer enn nok, men det var lillegutt som ikke ville helt, pluss en en del andre faktorer som gjorde ting vanskelig for oss. Jeg vet at han har det like bra med mme, og han er verdens deiligste, snilleste, roligste og blideste lille gutt, ligger foran mange på hans alder, men allikevel sliter jeg så med negative tanker siden alle mine venner som har fått barn, ammer. Og det er jo så lettvint, så mye styr med disse flaskene. Når folk skriver i innlegg at flaskemødre er late, eller "hvorfor ammer du ikke", blir jeg så lei meg inni meg. (som om vi velger å gi mme fremfor mm) Folk som ammer vet ikke hva de snakker om når de kommer med sånne kommentarer. Vet jeg ikke skal ha dårlig samvittighet, men synes det er så synd at vi ikke ammer. Min samboer vil ikke ha fler barn, da han har to fra før, og jeg vil da aldri oppleve hvordan det er å amme ett barn. Jeg lar selvfølgelig ikke disse tankene ødelegge kosen med lillegutt. Vi koser oss med flaska og har verdens beste mor og barn knyttning, har tilogmed masse overskudd, da han sover neste hele natten, og spiser ca hver 4 time på dagtid. Måtte bare få ut litt jeg går å tenker på. Ha en fin helg alle sammen.
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2008 #3 Skrevet 24. mai 2008 jeg vil også bli en fantastisk flaskemamma!! har en gutt på 6 mnd som jeg har fullammet frem til han var 4 mnd. da startet vi med grøt fordi han la så lite på seg.. han hadde på siste kontrollen gått ned i vekt!! han har egg og melkeallergi og spiser veldig lite! jeg er så bekymra.. hs sier at melka mi ikke er næringsrik nok lenger og jeg har altfor lite..må nå gi han flaske med nutramigen (mme uten melk), og jeg sliter så grusomt!! han vil absolutt ikke ta flaska! han vrir seg bare unna, kniper igjen munnen og vræler...det er så grusomt, har prøvd alt, latt andre gi han den mens jeg ikke er tilstede, alle mulige smukker og forskjellige flasker, men ingen ting funker. heller ikke tutekopp... så jeg lurer på hvordan i ale dager dere klarer det??? noen vidunder-råd for å få han til ta flaska?? plssssssss
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2008 #4 Skrevet 24. mai 2008 Gutten min fikk flaske på sykehuset, så han fikk smaken på det før han fikk tak på puppen, det hjalp vel ikke akkurat når han i utgangspunktet ikke fikk til å suge skikkelig. Så vet ikke desverre ikke hvordan du kan få han til å ta flaska.... lykke til, dere får det nok til snart.
Gjest Skrevet 24. mai 2008 #5 Skrevet 24. mai 2008 Gud for ett flott innlegg! Dette var virkelig oppløftende å høre! det varmet veldig! tusen takk til deg som skrev denne tråden!Du er et herlig menneske!
Fia71 Skrevet 26. mai 2008 #6 Skrevet 26. mai 2008 Tusen takk for et flott innlegg! Jeg har strevd med ammingen i snart 4 uker nå. Er 3. gangs og har ammet mine 2 eldste barn. Men dersom ikke ting blir bedre gir jeg meg førstkommende fredag og går over på flaske. Har sprukne brystknopper med infeksjon (gule stafylokoker). Gir fra det ene brystet, pumper det andre og gir tillegg når nødvendig (omtrent hvert måltid). Hele dagen går med til dette. Sliter VELDIG med samvittigheten når jeg tenker at jeg er i ferd med å gi meg og gå over på flaske. Det trøster veldig med et slik innlegg. Du er et godt menneske!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå