Gå til innhold

Fosteravvik ved seteleie????


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg leste en artikkel her inne av en gynekolog som påstod at det kan foreligge en større sjanse for fosteravvik hos de som ligger i seteleie... Kjente jeg fikk litt vond smak i munnen. Er det fler av dere som har hørt om dette? Jeg er i uke 35 og jenta vår har sittet i seteleie en god stund. Skal bli henvist på mandag for et forsøk på ytre vending.

  • 4 måneder senere...
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har aldri hørt dette. Synes det høres litt merkelig ut jeg. Har en datter som er født i seteleie. HUn er frisk og rask. Går med en til som mest sannsynligvis ligger i seteleie. Synes det høre helt tullete ut jeg det den gynekologen påstår. Dette har i hvertfall jeg problemer med å feste lit til. må bare riste på hodet. Hvis det er fosteravvik er så tror jeg ikke det har noe med hvilket leie de legger seg i.

Skrevet

Det er riktig det han skriver MEN:

Tenk som slik at av alle i hodeleie er det kanskje 1% som har fosteravvik mens blandt de i seteleie er det 2%.

(disse tallene var bare noe jeg tok fra løse lufta)

Poenget er at selv om det er større forekomst av avvik hos barn med avvikende leie er sjansen er fortsatt veeeldig liten.

Skjønner?

Skrevet

Jeg spurte en meget erfaren jordmor ved Ahus om dette idag - hun svarte bestemt at dette ikke hadde noe med fosterleie å gjøre. Dermed tror jeg ikke det er grunn til bekymring :-) Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...