Gjest kalimaris Skrevet 21. mai 2008 #1 Skrevet 21. mai 2008 Noen her som har jobb som avisbud eller har hatt? Vet de begynner kl 4, overlever man det i lengden?? Og hva tjener man egentlig?? Er inne på tanken om en slik jobb, fordi jeg trenger å frigi tid om dagen for å skrive (har ikke utgitt noe, men har planer), og for å få mer tid med ungene (tenker å ha dem i halv plass i bhg). Tjener 15000 i mnd netto i dag og det trengs.. Minus halve barnehage-beløpet vil det si at jeg trenger å få inn 12000-13000 i mnd. Klarer man det på aviser da?? Spørs vel, har ikke jet-bil slik at jeg kan ta mange ruter heller. Hm..
☆:*´¨`**´¨`*:☆ Skrevet 21. mai 2008 #3 Skrevet 21. mai 2008 Jeg har hørt at privat personer ikke lenger får lov å kjøre rundt med abonnements aviser. da må de i såfall ha et eget firma. Vet min onkel gjorde det. Men privat personer tror jeg bare har lov til å selge løssalgs aviser. Men min onkel fikk vel utbetalt 30.000 i mnd men han kjørte mange aviser
Silje og Vaniljebollene Skrevet 21. mai 2008 #4 Skrevet 21. mai 2008 Jeg er ikke avisbud da, men broren min er. Han går vel med 13000 ca etter skatt, og trives godt i jobben. Men han har flere ruter og jobber noen ganger fra 12-7, andre ganger mer eller mindre. Leverer også reklame. Men har alltid dagene fri.
Gjest kalimaris Skrevet 21. mai 2008 #5 Skrevet 21. mai 2008 Det er gjennom et distribusjonsfirma. (fellesdistrubisjonen Østfold) De søker ofte etter folk har jeg sett, men vet ikke hva man tjener.
Gjest Skrevet 21. mai 2008 #6 Skrevet 21. mai 2008 Joda, og det er stor mangel på folk som vil ha denne typen jobb, over hele landet, så det er bare å ta kontakt med et distribusjonsbyrå. Du får lønn etter antall aviser du leverer. I tillegg kommer reklame, bøker, lokalaviser, alt ettersom hva slags avtaler dist. selskapet du jobber for har. Avlønningen er ekstremt komplisert, derfor er det vanskelig å si noe om lønn - men jeg kjenner folk som tjener både 20 og 30 000 på aviskjøring.
Gjest kalimaris Skrevet 21. mai 2008 #7 Skrevet 21. mai 2008 Ja det er jo noe sånt jeg kunne tenkt meg. Hadde klart meg på 13 000 jeg. Blir jo en slags natt-jobb det da.. Hm da får jeg sjekke det ut litt mer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå