Gå til innhold

Bil til tre barneseter..


Muppa 3+1

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Vi venter barn nr 3, de er forholdsvis tette, eldste mann er tre og et halvt år. Han sitter i putestol (m/rygg) mens minstejenta på 19 mnd sitter bakovervendt i en vanlig stol (dvs stol som tar mer plass en putestolen). Vi har nettopp byttet bil, hadde en golf stasjonsvogn tidligere men har nå kjøpt Opel Zafira. Vi måtte dette for å få plass til babystolen til tredjemann som kommer om noen måneder. Det blir nok litt trangt, men går akkurat.

Ellers tror jeg VW Touran og Sharan er store nok, men de ble for dyre for vår økonomi.

 

Annonse

Hei.. Vi har toyots avensis og har tenkt å bytte når nr 3 kommer.. Synes det blir trangt med tre seter... Vi har en bakovervendt og en forovervendt.. Pluss at bagasjerommet er litt lite... Syns vi da.. Det var igrunnen trangt nok da vi dro på ferie med de to vi har.. Plass til¨både vogn og bagasje....Tenkte på touran feks..

 

Vi har vw Caravelle, GOD plass til tre barneseter bak, for ikke å snakke om plass til vogner og bagasje... jeg hater egentlig å kjøre bil, men elsker den bilen.. god å kjøre, og trenger ikke planlegge pakking så veldig, bare å lempe inn :-D (vi har den største typen, finnes en litt mindre som nok også er like praktisk)

Vi hadde en Opel Zafira, god plass til tre barneseter. Men bagasje plassen ble for liten når man skulle ha med vogner og ellers andre ting på tur. Vi ville heller ikke ha en stor kassebil, men endte opp med en Toyota Hiace, klart at det er en stor bil. Men da er det aldri noe problem å få stablet alt man må ha med.

Er veldig fornøyd med bilen, skulle ha kjøpt en sånn til å begynne med.

Kan absolutt anbefale s-max!! Romslig plass til tre barn + plass til masse ekstrautstyr som tvillingvogn osv...

Vi har vært på ferietur med tre barn + ett besteforelderpar med denne bilen forrige sommer, og var stråålende fornøyd. Da satte vi en takboks på toppen til all bagasje :) Kjørekomfort på topp.... Ingen kassebil her, nei.

Nå venter vi nummer fire, og vurderer å bytte ut stasjonsvogn-konebilen til s-max nummer to...!

 

Lykke til!

  • 2 uker senere...

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...