lilletrollet Skrevet 19. mai 2008 #1 Skrevet 19. mai 2008 Har vært på reise i helga. Våknet natt til 18.mai med blod over alt. Fikk helt panikk. Sprang på do og blodet bare rant og en STOR koagulert klump kom ut. Panikk panikk. Vekte mannen og vi dro i full fart på sykehuset. Ble lagt rett i ei seng mens vi ventet på legen. Etter en time kom ho og kunne bare si at de ikke kunne gjøre noe. Ikke så mye som en UL for å se om det fortsatt var noe liv. Måtte vente til kl ti neste dag for å komme til en gyn. Det ble noen lange timer i senga. Sluttet å blø etter ei stund. Tilbake til sykehuset kl ti og var innstilt på det verste. Fikk fantastisk oppfølging og de tok blodprøver og målte alt mellom himmel og jord. Da jeg omsider kom inn til gyndama og i UL så vi at hjertet slo og den lille hadde vokst siden jeg var i UL den 13. Alt sto bare bra til. Jeg måtte spørre hvordan det i det hele tatt var mulig etter en sånn stor blødning, men det hadde ho ikke noe svar på. Heller ikke hva blødningen kunne komme av. Men det viktigste er jo at den lille lever enda og er der den skal være. Kan jo ikke akkurat påstå at jeg er noe roligere nu enn jeg var før dette hendte. Sliter med å få sove og kjenner panikken kryper oppover ryggen. Er det noen andre som har opplevd slike styrtblødninger som har vart ca 1 time og så har det vært helt stopp uten at dette har gått ut over graviditeten?
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 19. mai 2008 #2 Skrevet 19. mai 2008 jeg har ikke opplevd slike styrtbløsninger, men jeg har blødd fra uke 5-12 en gang. Fikk en velskat jente likevell. da var det store mengeder blod, men ikke så mye som du beskriver
lilletrollet Skrevet 19. mai 2008 Forfatter #3 Skrevet 19. mai 2008 Jeg blødde også i flere uker i mitt forrige svangerskap, men ikke i nærheten av de mengdene som nu i helga. Og så var det jo så rart at det stoppet opp etter en times tid. Har ikke hatt antydning til blødninger etter det.
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 19. mai 2008 #4 Skrevet 19. mai 2008 Jeg er ingen lege, men jeg har laget meg noen tanker om situasjonen din. jeg tenker at denne blødningen din er ufarlig. Grunnen til dette er fordi blødningen stoppet opp. etter at bløsningen stoppet er det blitt konstatert at spira de har det bra. Dette tyder på at blødningen som da var er nok ufarlig. hadde du smerter?? Om du ikke hadde det så er jo dette enda ett bra tegn;)
lilletrollet Skrevet 19. mai 2008 Forfatter #5 Skrevet 19. mai 2008 Tusen takk for gode ord. har prøvd å ringe IVF enheten i hele dag for å diskutere dette litt med de og for å spørre om å få komme i ny UL i slutten av uka, men får ikke svar. Det sykehuset jeg var på i helga hadde ikke IVF enhet og ho gyndama ingen erfaring med IVF. Jeg hadde ingen smerter i underlivet. Har konstante smerter i overgangen rumpa/ryggen og det mener de er tidlig bekkenløsning siden jeg har hatt det i mitt forrige svangerskap. Men samtidig kjennes det ut på samme måte som da jeg mistet i uke 19. Da hadde jeg også hatt vondt i nedre del av ryggen i flere dager før. Men nu har jeg jo hatt det i ca to uker, så hvis det skulle være "rier" eller noe annet som skulle tyde på at den lille er på tur ut, ja så tar det jaggu lang tid!!!! Så jeg prøver å tenke positivt, men det er så inn i margen vanskelig. Trur jeg sliter meg helt ut på å forberede meg på at dette ikke kommer til å vare helt fram. Så jeg krysser bare alt jeg har for at det skal gå greit videre framover. Men jeg har jo en herlig gutt på 3 år og det hjelper på. Er ikke like ille som tidligere da jeg har mistet før jeg fikk han. Jeg er jo kjempeheldig tross alt som har fått oppleve det å bli mamma.
Grublegruble Skrevet 22. mai 2008 #6 Skrevet 22. mai 2008 Huff for en skremmende opplevelse lilletrollet, men så veldig godt at de kunne konstatere at alt var som det skulle på UL! Forstår at du tenker masse og kjenner etter, og håper sånn at det skal gå bra for deg denne gangen! Krysser det jeg har for deg og håper smertene i ryggen har gitt seg nå! God klem*
Emilia og lille Oliver:-) Skrevet 22. mai 2008 #7 Skrevet 22. mai 2008 Jeg opplevde en styrtbløning i uke 9. Kjente bare det rant...fikk av meg buksa i en fei og blodet rant over hele gulvet...Det var masse blod men det stoppet opp ikke så lenge etter så kom det bare brunt de neste timene. Fikk komme til UL dagen etter ( blødde sent på kvelden) Var sikker på at løpet var kjørt og spiren borte. Men på UL var det en liten krabat med et bankende hjerte:-) Hadde litt brunt som kom på papiret de neste dagene, bare rester, og har ikke blødd siden. Gyn kunne ikke se hvor blødningen kom ifra men sa alt så fint ut med spiren og ingen blodansamling i livmoren. Fikk ultralyd en uke etter og da var alt fremdeles fint. Er i dag 34+5:-) Så dette går helt sikkert fint, selv om det er vanskelig å tro når det kommer sånne store mengder blod. Lykke til!!
lilletrollet Skrevet 23. mai 2008 Forfatter #8 Skrevet 23. mai 2008 Tusen takk for varmende ord fra dere. Prøver å ta meg selv i nakken og tenke positivt og fokusere på statistikken som sier at dersom hjertet slår er det 90% sjanse for at det skal gå bra. Så da har jeg jo gode odds. Skal i ny ul på mandag den 26. for å se at det fortsatt står bra til der nede og så skal jeg være med i et PCOS forskningsprosjekt og derfor skal jeg i ul igjen den 29.mai. Så da må jeg jo begynne å tro på dette snart hvis alt ser bra ut på begge disse ul'ene. Har fortsatt skikkelig vondt i ryggen hver eneste dag. Men nå er smertene mer lik bekkenløsning enn de var for noen uker siden, så det bekymrer meg ikke så veldig. Er i jobb 50% og ønsker å være det så lenge som mulig. Har verdens mest fantastiske arbeidsgiver som gleder seg sammen med meg og føler litt at ho skal bli bestemor så her blir jeg passet på over alt hvor jeg er.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå