Gå til innhold

Har seriøst lyst til å gi jenta mi navnet Pippilotta


Anbefalte innlegg

Skrevet

Oppklalt etter min barndoms helt (og hun har rødt hår!!)

Er det helt på jordet eller?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du tuller nå, sant? Men hvis ikke: Ja...det synes jeg faktisk.

Alle må jo få gjøre som de selv vil, men siden du spør, får du svar...

Skrevet

tenk deg å være 30 år og hete Pippilotta.....!?

Skrevet

Kjære deg du må jo tenke på barnet ditt. Hadde du likt å hete det? Om du virkelig liker det så kan du heller ha det som mellom navn kanskje, så kan barnet bestemme om hun vil bruke det eller ikke. JEG syntes ikke at du skal gjøre det. Barnet ditt kommer garantert til å bli mobbet.

Skrevet

ja det er helt på jordet desverre. hva med å kalle henne Lotta?

Skrevet

Forresten...har ikke Pippi veldig mange navn? Kan du ikke velge et annet? :o) (Men ikke ta Rullgardin..hehe...husker ikke de andre.)

Skrevet

Vet ikke om dette var et tulleinnlegg, jeg.. men svarer uansett:p

 

Det er kanskje litt på jordet ja.. jeg hadde ikke likt å bli mobbet for navnet mitt og hadde sikkert blitt sur på foreldrene mine. Navnet ville også blitt en belastning i perioder de fleste går igjennom hvor de er opptatte av å passe inn og ikke skille seg ut...

 

Når det er sagt; hvis navnet mitt var Pippilotta tror jeg at jeg i dag faktisk kunne vært fornøyd med det, selv om jeg nok hadde hatt problemer med det som barn og i tidlige ungdomsår. Det er jo faktisk ganske kult:)

 

Som et slangs kompromiss går det jo an å kalle henne Lotta. Så kan jo du heller bruke Pippi(lotta) som kallenavn. Det er uansett mye bedre enn f.eks Rullegardin. Eller du kan kanne henne noe helt annet fint, det er mye å velge i.

 

Pippi er forresten min helt også!

Skrevet

Pippi er en selvgod liten drittunge, så jeg ville valgt å oppkalle etter et bedre forbilde :-)

Skrevet

Hun heter Pippilotta Viktualia Rullegardina Krusmynta Efraimsdotter Langstrømpe - kanskje du skulle bruke alle sammen, hihi?

 

Hvis du er seriøs så synes jeg du skulle holde deg til Lotta, selv om det er 4 kvinner som heter Pippi i Norge - om de har rødt hår står det ikke noe om;)

Skrevet

Det tror jeg ikke noe på::))

Skrevet

Lotta Viktoria (istedenfor viktualia) da har du nesten to av navnene hennes ;-))

Skrevet

Hva med Krusmynta, det var da ganske søtt

Skrevet

første jeg tenkte på når jeg leste innlegget var pipe lorta. he he.. Ville funnet et annet navn.

Skrevet

JAJAJAJA, du BURDE gjøre det!

Går ut i fra at du har to barn fra før som heter Tommy og Annika?!?

Skrevet

Og at pappaen er sjørøver........;) Du får gjemme pengesekken med gullpenger godt da.

Skrevet

Søtt på en liten unge da=) alle elsker jo Pippi;)men er det det på en voksen? Kanskje evt. ta det som et mellomnavn istede?

  • 4 måneder senere...
Skrevet

Synes jeg du burde, hvis det er det navnet du liker best! Hvis hun ikke liker det etterhvert som hun blir eldre (og hvem har ikke gått igjennom perioder i livet da de ikke likte navnet, uansett navn!) så kan hun jo bare bruke Lotta hvis hun vil?

Stå på ditt!

  • 3 uker senere...
Skrevet

kjempe kult

 

bare vær helt sikker på at du har tenkt over om det kan bli mobbing ut a det.

har selv valgt spesielle navn på mine barn min familie trudde jeg tull da jeg sa hva de sku hete.

bestem deg for hva du har lyst til ikke la andre ta avgjørelsen

Skrevet

ja da har du jo barnets beste i tankene vil jeg si!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...