Gå til innhold

Siste runde! 3 navn igjen - må bestemme oss..


Anbefalte innlegg

Skrevet

 

Kan dere rangere navn til liten prinsesse norsk/amerikansk/fransk:

 

Stella Birgitte

Emily Birgitte

Danielle (siste -e er stum, trykk på første -e)

 

(birgitte er oppkalling, dersom vi velger danielle dropper vi mellomnavnet - for langt.. )

 

Takk til alle som svarer!!

(og dere som allerede har svart på tidligere innlegg fra meg :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Danielle

 

De andre var ikke fine!

Skrevet

Emily Birgitte:) Fint med oppkalling også

Skrevet

Hmmm... jeg liker ingen av disse. Birgitte rimer på fitte... Og Danielle er ganske harry... Stella og Emily er helt fint da! Må jeg velge hadde det blitt Emily Birgitte.

Skrevet

Absolutt Emily Birgitte - helt nydelig navn:-) Har ikke mye til overs for Danielle (blir fort Daniel) eller Stella (hundenavn).

 

 

Emily Birgitte er kjempeflott!

Skrevet

Stella Birgitte

 

Liker ikke danielle desverre...

Skrevet

1. Emily Birgitte

2. Danielle - fint, men liker Daniella bedre.

3. Stella Birgitte - syns Stella er fælt

Skrevet

synes Danielle var finest, helt til jeg leste uttalelsen deres, høres fint ut internasjonalt, men blir jo guttenavnet Daniel i Norge....kanskje ikke det smarteste?

Skrevet

Emily Birgit..

 

Ville valgt dette, men desverre enig med 'vannmann31' Birgitte rimer litt for mye på f....Stakkars som hun vil bli mobbet. Kan dere ikke kalle henne Emily Birgit? Er jo oppkalling allikevel.

Skrevet

Og jeg er ikke enig angående navnet Birgitte. Kjenner selv ei Birgitte og har aldri tenkt den tanken om navnet hennes. Tror heller aldri hun har opplevd at noen har brukt et slikt kallenavn på henne. Jeg synes Birgitte er nydelig. Jeg ville imidlertid aldri brukt kortformen Gitte på grunn av faren for kallenavn, men Birgitte er jo flott.

 

Jeg synes Danielle blir for likt Daniel i Norge.

 

Emily Birgitte synes jeg blir veldig langt, er jo sju stavelser totalt.

 

Min stemme går til Stella Birgitte!

Skrevet

Stemmer også for Stella Birgitte. Det var nydelig syns jeg.

 

Syns det er litt dumt at vi skal sitte å komme på alle mulige måter et navn kan bli gjort narr av på. Om noen vil bli mobbet så kommer noen til å finne på noe å mobbe de for uansett. Å vi kan helt sikkert komme på noe på alle navn. Skjønner jo at noen navn er så ekstreme at man bør tenke seg om, men stort sett så blir navne en del av deg å da blir det naturlig.

Å man kan uansett ikke vite hvilket navn de kommer til å mene er rare. Jeg heter selv Linn, dette blir vel sett på som et veldig normalt og trygt navn. Tror ikke det var noen i klassen med så mange 'utnavn' som meg!!

Skrevet

Stella Birgitte

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...