*emeline* Skrevet 4. mai 2008 #1 Skrevet 4. mai 2008 Jeg tar nå akupunktur for å prøve å bli gravid. Holder på med min andre pp med akupunktur (har prøvd å bli gravid i snart 2 år, hadde en tidlig SA i -06). Dere som har prøvd dette, hvor mange mnd. tar dere akupunktur? Jeg hadde store forhåpninger da jeg begynte. Hun sa det virket veldig bra på meg fordi jeg fikk så vondt når hun hadde satt nålene. Men nå er jeg begynt å tvile. Jeg blør like mye som jeg har gjort, bare at blodet ser lysere og friskere ut. Ellers har jeg koagler som før, kanskje bitte litt mindre? Setter hun opp nye timer hele tiden bare for å tjene penger, eller er det bra å ta over flere mnd? Har ikke så mye peiling på dette, derfor spør jeg. Hva gjorde du og hvilke forandringer så du? Når ble du evt. gravid og hvor lenge tok du akupunktur? Takker for svar hilsen sliten prøver
sirkeline77 Skrevet 6. mai 2008 #2 Skrevet 6. mai 2008 Hei du! Kjenner meg igjen gitt! Jeg begynte med akupunktur i februar, hadde store forhåpninger til at det virkelig ville hjelpe. Og det tror jeg også, men at det vil ta litt tid ..... Med meg så viste det seg at jeg hadde ustabil syklys og at jeg i tillegg som deg hadde koagler i boldet noe man ikke skal ha (Legen min mente ikke at varierende syklys på 27- 35 dager var unormalt nemlig.....) For meg hadde jo den måten jeg hadde mensen på vært normalen, så jeg hadde aldri tenkt over dette før. Første mens etter at jeg begynte med akupunktur var helt annerledes,den kom akkurat på dag 28 og jeg blødde helt annerledes- og jeg følte at nå- nå kom det til å ordne seg snart! Men neste syklys ble lang hele 38dgr og jeg følte at dette funker jo ikke. Men det skal sies at påsken gjorde jo sitt til at det ikke ble så mange behandlinger som ønsket. Siste akupunktur time jeg hadde, så gjorde det vanvittig vondt å sette nålene- har ikke brydd meg noe om det tidligere, men sist var det markert verre. Akupunktøren mente også at det viste at kroppen min begynte å respondere bedre på behandlingen. Hun kunne også fortelle at det normalt tar fire måneder å få stabilisert syklys og at det er helt nødvendig å fa den samt selve blødningen normal. For man må skape et riktig klima for befruktning. I følge kinesisk medisin vil ubalanser som ustabil mens og koagler i blodet være om ikke alene årsak så i allefall medvirkende faktor til at man ikke blir gravid. Ikke vet jeg, men jeg krysser fingrene og jeg tror at akupunktur er tingen:) Men det tar den tiden det tar og man må bare la kroppen få stabilisere seg. Men ja det koster både i form av penger og ikke minst krefter. Akupunktøren min er også veldig klar på at så lenge jeg stresser- om det er med jobb eller det å få barn så vil det også påvirke kroppen min negativt. Vi kvinner er visst ekstra sensible for stresshormoner! Lykke til! Krysser fingrene for oss begge:)
Torita 16.09 Skrevet 6. mai 2008 #3 Skrevet 6. mai 2008 For meg startet behandlingen med enda mere tull enn før. Utrolig lange sykluser og ingen eggløsning. Men nå har jeg mer normale sykluser og har eggløsning hver gang. Har tatt akupunktur siden nyttår, dvs 4 mnd omtrent. Lykke til for oss alle sammen )
*emeline* Skrevet 7. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 7. mai 2008 takk for svar Jeg skal ha pause nå til over sommeren for å se hva som skjer. Skjer det ingenting skal jeg begynne igjen. Men i neste pp skal jeg finne ut om jeg virkelig har eggløsning, så da skal jeg ta eggløsningstester. Håper jeg slipper det Lykke til til deg også
Gjest Skrevet 27. mai 2008 #5 Skrevet 27. mai 2008 Hei! Jeg gikk ca 12-14 ganger. Har nettopp avsluttet etter eget ønske, men begynner gjerne igjen senere. Det blir jo dyrt da, men jeg håper det er verdt det, og uansett så vil vi prøve absolutt ALT vi kan for å få flere barn! Merket noen ganger at det jobbet som bare det i livmoren min når hun hadde satt nålene! Hun satt nålene ut fra hvor jeg var i syklusen. De tre første ukene gikk jeg to ganger i uken, etterpå én gang pr uke. Nå, etter å ha fått akupunkyur gjennom 3 sykluser har jeg merket forskjell! Jeg er plaget av smerter, spesielt under lutealfasen, men forrige lutealfase var smertefri!!:-) Jeg er sikker på at det er akupunkturen som har hjulpet meg:-) Men jeg blør også likt som før. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå