Monajenten Skrevet 30. april 2008 #1 Skrevet 30. april 2008 Mamma mente det kanskje kunne være det at rekkehus er helt inntil hverandre, altså "ett" langt hus, mens kjedet enebolig gjerne har f.eks. carport imellom. Kan det stemme, eller er det kanskje ikke noen forskjell? Det høres jo liksom litt mer fancy ut med kjedet enebolig, men jeg må innrømme at jeg nok hadde kalt det for et rekkehus.
tresøtesmå-torødogenblå Skrevet 30. april 2008 #2 Skrevet 30. april 2008 Jeg vet ikke om det finnes noen formell forskjell. Jeg bor i en kjedet enebolig. Men det er igrunnen et rekkehus. Ingen carport o.l mellom oss og naboen her, nei.
Gjest Skrevet 30. april 2008 #3 Skrevet 30. april 2008 Mammaen din har rett. Men jeg synes det er et tullete begrep å "forfine" et rekkehus på. Henger de sammen så er det et rekkehus etter min mening også, men altså i megler verden er det forskjell på om det er en garasje/carport som binder de sammen og en vanlig vegg.
Minnie Mom Skrevet 30. april 2008 #4 Skrevet 30. april 2008 Tror jeg er litt enig med moren din. Evt at husene er litt på skrå i forhold til hverandre, hvis du skjønner.. Og kanskje litt hvordan de er utformet, feks om de ser ut som hus som er satt helt inntil hverandre med hvert sitt tak vil jeg kalle det kjedet enebolig, men hvis det er sammenhengende tak er det rekkehus..? Eller kanskje de bare kaller det kjedet enebolig for at det skal høres bedre ut.. he he.. )
Gjest Skrevet 30. april 2008 #5 Skrevet 30. april 2008 Er det ikke ofte slik at rekkehus har sameie og styre og slikt, mens en "enebolig i rekke" er man ansvarlig for utvendig vedligehold etc selv?
Gjest Skrevet 30. april 2008 #6 Skrevet 30. april 2008 Vet ikke om dette stemmer, men jeg tror kanskje det har noe med at dersom man bor i rekkehus, så er tomten sameie, mens når man bor i kjedet enebolig så er det avdelt og oppmålt tomt til hver enebolig. Altså slik at tomten, ikke bare huset er selveier.
Gjest Sekretøsa Skrevet 30. april 2008 #7 Skrevet 30. april 2008 Jeg bor i en "enebolig i rekke", men tror jeg ville kalle det en kjedet enebolig. Vi har hver vår carport imellom, men det er KUN oss, og naboen. Så det er 2 eneboliger, og thats it..
Gjest Sekretøsa Skrevet 30. april 2008 #8 Skrevet 30. april 2008 en slik en http://finn.no/finn/realestate/object?finnkode=12776049&sid=xz4cabZXSPu556787&WT.svl=Bilde
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå