Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #1 Skrevet 13. april 2008 Lillegutt har vært navnløs i 3 uker, derfor måtte vi bare sette oss ned i går etter han var lagt og ta en endelig beslutning. Skal jo sende ut takkekort osv snart, så må jo få et navn på han. Vi har svært ulik navnsmak. Jeg liker gamle, norske, sterke navn, mens han gjerne skulle kalt ungen både Lucas, Emil og Elias. Jeg synes dette er litt mye brukte navn, og jeg vet hvordan det er å hete det samme som tre andre i klassen (irriterende!) og ønsker sønnen min skal slippe dette. Etter mye om og mèn har vi endelig endt opp med et navn vi begge liker, det vil si, jeg fikk dessverre ikke gjennomslag for mitt navn, men jeg kan til en viss grad vende meg til/like navnet vi endte opp med.. MItt forslag var: Gaute (eller Gustav) Hans forslag var: Lucas (først og fremst) (Emil og Elias) Han nektet plent å kalle ungen Gaute. Jeg synes dette er et nydelig navn, og den lille go'gutten vår likner så på en liten Gaute. (Han er helt nydelig, selvsagt!) Så nå har vi endt opp med Lucas.. Pappaen er STORFORNØYD og bruker navnet hans hele tiden.. "Lucas, skal du smile til pappa?". Jeg synes dette er trist. Og jeg liker Lucas bedre enn han liker Gaute, allikevel kommer jeg aldri til å gi slipp på Gaute... Hvilket navn ville dere valgt til en liten brunøyd gutt, ganske spinkel, men akk så vakker? Lyst hår:-) Søren altså.. :-(
Gulp Skrevet 13. april 2008 #2 Skrevet 13. april 2008 Oi, vanskelig.... Hvis du har veldig imot at sønnen din skal hete Lucas, må du si det til pappaen. Ikke kall ham det, hvis det kommer til å plage deg. Men da må du vel gi slipp på Gaute også, så det ikke blir urettferdig mot pappaen. Hva med å gå gjennom navneboka en gang til, og finne frem til noen andre navn? Det er jo din sønn også, og hvis du er ukomfortabel med navnet Lucas, burde du si det som det er. For øvrig liker jeg ikke Gaute i det hele tatt (Lucas er litt fint), men skjønner at du syns dette er trist.
Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #3 Skrevet 13. april 2008 Hadde aldri gått med på det!!! Bevisst av ham å kalle ham Lucas,for å slippe mere diskusjoner med deg...Fytti så dårlig gjort!!! Ta det opp med ham-før det er forseint!!
Vipsenmamma Skrevet 13. april 2008 #4 Skrevet 13. april 2008 Ånei! Ikke en Lucas til er min første tanke, og det som er et så lite pent navn......til gjengjeld er det mye brukt - helt utforståelig.
VenterNummer2 Skrevet 13. april 2008 #5 Skrevet 13. april 2008 jeg kjenner en liten gutt som passer perfekt til beskrivelsen du gir av prinsen deres. han heter yngve. kunne det være et navn dere begge liker? du skal ikke gå med på lucas hvis du ikke er fortrolig med d... synes dere skal gå bort fra lucas og gaute, og prøve å finne et begge liker! men vet d ikke er lett... lykke til!
Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #6 Skrevet 13. april 2008 Altså, det samme tenker jeg: Lucas er oppbrukt i mine øyne. I stad sa jeg det til han, jeg går ikke med på Lucas. HELT ok navn, men jeg kommer alltid til å angre på at jeg ga han det navnet, er jo tross alt min sønn også. Vi har kommet frem til 3 navn begge liker og som begge KAN bli fortrolige med: Henrik Magnus Johannes Mens faren går rundt og kaller ungen Lucas all the time, vil jeg vite hvilket av disse DERE liker best. Takk for svar! HI
prebs Skrevet 13. april 2008 #7 Skrevet 13. april 2008 Det er veldig viktig at dere begge er enige, ja! De 3 navnene er kjempeflotte alle sammen, mye finere enn Lucas, spør du meg... Vanskelig å velge mellom dem, men jeg tror min stemme går til: Johannes- det er minst brukt og et nydelig navn:-)))
Gjest Skrevet 13. april 2008 #8 Skrevet 13. april 2008 Henrik og Magnus er et av mine favoritt guttenavn:-) kjempe flotte!
Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #9 Skrevet 13. april 2008 Hvilke andre navn liker du da? Hva med f.eks Lucas Johannes?
Vannmann35 Skrevet 13. april 2008 #10 Skrevet 13. april 2008 Kanskje du skal vise pappaen navnestatistikken her: http://ssb.no/navn/ som viser at Lucas er Norges 5 mest brukte navn, og at 439 gutter fikk det navnet i fjor. han tror kanskje han har valgt et annerledes og kult navn, men det har han ikke. Synes han ikke det er kjedelig at 14 pr 1000 barn heter det samme som sønnen hans? Uansett - jeg er ingen fan av Gaute, men det er bedre en Lucas. Gustav er derimot et flott navn! Ikke gi deg - dere trenger ikke bestemme navn før gutten er 6 mnd. gammel. Ta dere tid til å finne et navn dere begge liker, ikke bare han!
Vannmann35 Skrevet 13. april 2008 #11 Skrevet 13. april 2008 Så ikke først at dere hadde prøvd å finne noe annet... Johannes er vakkert :-) Har dere for øvrig tenke på andre, mer nymoderne navn som Luca, Liam, Leon, Theo, Kasper, Jesper, Felix og Filip? Kanskje det kan være mer i pappas smak?
Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #12 Skrevet 13. april 2008 Klart du ikke kan gå med på et navn du bruker to surefjes for å beskrive!!! Hva med Bjarte Ludvig Lorenz Ellers er Johannes et skikkelig flott navn
Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #13 Skrevet 13. april 2008 Huffda. Dette hørtes ut som litt vanskelig sak ja. Det er klart dere begge to må være fortrolige med navnet til lille prinsen deres! Personlig synes jeg Lucas er et kult navn, men som vanlig er det nok et av mine favorittnavn som har havnet på navnetoppen! Helt typisk... :-( Gaute er ikke helt min favoritt, men det er et navn jeg godt kunne blitt fortrolig med! Jeg liker også både Henrik, Magnus og Johannes veldig godt. Alle de tre er fine, sterke og stødige navn, og er på min navneliste også. Jeg synes det er litt vanskelig å velge et av dem som jeg synes er finest. Kansje Henrik, men bare kansje ;-) Alle er jo fine! :-) Men uansett hvilket av de tre dere velger, så får gutten et flott navn. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 13. april 2008 #14 Skrevet 13. april 2008 Har ikke fått svart tidligere, men tusen takk for tilbakemeldinger! Ja, nå har jeg vist han både statistikker og konfrontert han, dermed står vi igjen med Henrik, Johannes og Magnus.. Jesper likte jeg forresten kjempegodt, og tror det også kan falle i god jord hos pappaen! Tusen takk, Vannmann:-) HI
Molla-67 Skrevet 14. april 2008 #16 Skrevet 14. april 2008 Har selv en liten gutt med knallbrune øyne og lyst hår.... han heter Emil.... Jeg må innrømme at det var ikke det navnet jeg hadde tenkt meg til å begynne med men vi var på hver vår planet på navnefronten... Jeg steilet over hans forslag og han steilet over mine forslag... jentenavn derimot hadde vi motsatt problem... der hadde vi en hel haug med navn som vi begge likte. Han ville gjerne kalle opp etter bestefaren og jeg er i utgangspunktet positiv til oppkalling, men ikke for enhver pris... og bestefarens navn var helt uaktuelt for vedkommende. De andre forslagene hans var helt uaktuelle..Var helt fortvilet en periode da jeg er ganske opptatt av navn og så for meg at jeg kom til å ende opp med et navn på sønnen vår som jeg egentlig ikke likte... MEN en ting var vi enige om... vi måtte begge like navnene og det var ikke snakk om at den ene skulle skulle bestemme.... man skal like navnene på barna sine... kjempeviktig synes jeg... å begynne å kalle han ved navn hele tiden er jo et gammelt triks... men, det er jo lov å prøve seg.... he-he... men, nå ser jeg du har fått ham på glid og det er jo flott.... :-))) ... Henrik, Magnus og Johannes er alle tre nyyyyyyydelige navn.... det samme er Jesper som ble foreslått og som du også likte... Et kompromiss og "plaster på såret" for å gi seg på Lucas var å la pappa'n bestemme siden du tydeligvis liker disse ... ??? Uansett, det ser ut til at dere blir enige så lykke til med navnevalget!!!!!! Det hører med til historien at selv om Emil var det eneste navnet vi kunne enes om så er vi begge kjempefornøyde med navnevalget... vi liker det begge to bare bedre og bedre, selv om vi i ettertid har oppdaget at det er veldig pop for tiden.... ikke helt etter beregningen, men sånn kan det gå.
Bebis08 Skrevet 14. april 2008 #17 Skrevet 14. april 2008 Er bare litt uenig i dette med populære navn, 14 av 1000 er bare 1,4 av 100. Det synes jeg ikke er mye i det hele tatt. Hvis det er litt jevnt fordelt er det sannsynligvis bare en i klassen som heter det....Eller ingen......
megc Skrevet 14. april 2008 #18 Skrevet 14. april 2008 Jeg er helt enig i at begge må være enig. Det er bedre å velge et navn som begge liker litt enn at den ene liker det kjempe bra, mens den andre ikke liker det. Vi har heller ikke samme smak. Forrige gang sto det mellom disse: - Leander- som jeg var forelska i ( ikke pappa'n) - Rasmus- som pappa'n elsket, men jeg var sterkt i tvil om - Johannes- som begge likte litt. Da gutten kom måtte begge innrømme at det slett ikke var en Leander eller Rasmus, men en Johannes. Har aldri angret et sekund!! Magnus er også kjempe fint Henrik er fint, men ikke blandt mine favoritter. Helt enig med det som sto over, vis frem navnestatistikken. Har dere sjekket norskenavn.no??
Vannmann35 Skrevet 14. april 2008 #19 Skrevet 14. april 2008 Joda, skjønner hva du mener, men det er mye i forhold til andre navn... Ser at Hi her nå vurderer Jesper - og det er et koselig og flott navn synes jeg :-)
moorty Skrevet 14. april 2008 #20 Skrevet 14. april 2008 Jeg synes dere skal gå for Henrik eller Magnus! To kjempefine navn Dessuten heter mine småbrødre Magnus og Henrik
Anonym bruker Skrevet 14. april 2008 #21 Skrevet 14. april 2008 Hei dere søte!:-) Da har vi endelig kommet frem til det navnet begge likte best! Vi skrev opp Johannes, Henrik, Jesper og Magnus og så "stemte" vi... Favoritten til begge ble Jesper Henrik! Han kler navnet perfekt! Nydelige lille gullgutten vår. Vil rette en stor takk til den som foreslo Jesper, kjempegøy og helt topp å endelig komme frem til et navn vi begge liker.. Vi får spare Johannes og Magnus til neste gang:-) HI og lille Jesper! :-D
megc Skrevet 14. april 2008 #23 Skrevet 14. april 2008 Gratulerer!! Så bra at dere ble enig:) Jesper er også kjempefint:)
Gjest Skrevet 14. april 2008 #24 Skrevet 14. april 2008 Jesper Henrik var kjempeflott. Gratulerer med valget!
ifie Skrevet 14. april 2008 #25 Skrevet 14. april 2008 Så godt å høre at dere ble enige! Kjempefint navn også!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå