Mamsen87 :) Skrevet 4. april 2008 #1 Skrevet 4. april 2008 Nettopp gafla i meg en stor en og sett på tv.. så ikke fulgt helt med, men spist ganske mye rødt kjøtt fant jeg ut etterhvert. er gravid, vet ikke om det er farlig? men de var stekt asså gubben har servert middag her.. hehe
Monique72 Skrevet 4. april 2008 #2 Skrevet 4. april 2008 Har jobbet på slakteri og kan fortelle deg at sommerkoteletter (som er røkt) forblir røde inni selv om de er gjennomstekt. Helt trygt å spise!
Mamsen87 :) Skrevet 4. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 4. april 2008 okay! Fant dette på nettet nå: Når det gjelder kjøtt må det være gjennomstekt eller gjennomfrosset for at parasitten skal bli drept. altså toxoplasmose.. de kotelettene var rett fra frysern og i stekepanna. da er det ikke farlig uansett?
Monique72 Skrevet 5. april 2008 #4 Skrevet 5. april 2008 De vil fortsatt være røde inni om så du kremerer dem.. )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå