Gå til innhold

Dere som venter nr 4 eller mer, hvor i landet bor dere?


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Synes det virker som det er ganske mange her inne som har mange barn, og det er så morsomt!! Kjenner dere mange som har mange barn? Jeg selv bor i narvik, og det er ikke så vanlig å ha mange barn her, har jeg inntrykk av. De som har det tilhører ofte ulike menigheter. Leste for en stund siden at på vestkanten i oslo er det nå blitt status å ha fire barn eller mer!! Selv venter jeg nr 4 nå. Så det jeg lurer på er hvor dere bor og om dere vet om flere på det stedet som har mange barn :)

Fortsetter under...

Nå er jo ikke jeg gravid da, men har 8 barn. Vi bor i Finnmark, men jeg er trønder og mannen min fra Island. Her vi bor er det ingen med like mange barn som oss, men jeg vet at det rundt om i Finnmark er ganske mange med store familier. Disse er læstadianere. Selv er jeg ateist, så jeg har ingen kontakt med religiøse miljøer. Er vel på den måten litt uvanlig i forhold til det å ha mange barn, siden vi har det rett og slett fordi vi har lyst, uten noen slags "guddommelig" begrunnelse. ;-)

Bor i Akershus. Venter nr fire. Har en veninde som også gjør det. Ellers kjenner jeg ikke så mange m flere en tre. Har selv fire søsken, og veldig fornøyd m det. Er kristen og går i en menighet, men det har ingen betydning for hvor mange barn vi får. Er vel bare smitts venner det, og det er vel en sekt? Så jeg har heller ingen "guddommelig" begrunnelse, men takker Gud for de nydelige barna våre. Tror de fleste i dag velger å få mange barn fordi de har lyst.

Bare en liten opplysning, Smiths venner er ingen sekt, men faktisk en kristen menighet. Det er ingen regler der som sier at du må ha mange barn, selv om det er flere der enn i andre "forsamlinger" som har mange barn. For 50 år siden var det mange som hadde "mange" barn, dvs over 3, som ser ut som "grensen" i dag. Så har vi hatt år med kvinne frigjøring, og alle kvinner ut i arbeid, og da er det jo naturlig at det ikke blir tid til så mange barn. Nå ser det ut som det er IN igjen med 4-5 barn. Kanskje fordi vi har bedre økonomi, og kan være hjemme en periode å få barn, og kanskje fordi det gjerne er mine/ dine/ våre -barn inni bildet.

Jeg bor 15 minutt utenfor Molde, og her har de fleste 3 barn og flere. Jeg har 5, og venter nr 6. I klassen til sønnen min på 10, er det 14 elever, og av de er bare 1 enebarn. Alle de andre er 3 el flere søsken. Her tror jeg det nesten er blitt status å ha mange barn

Annonse

endelig en plass som passet meg, jeg har tre, ei på snart elve, ei på åtte og en liten prins på fire en halv mnde..

 

vi bestemte oss for at vi ville gi lille niklas en bror eller søster sånn at han ikke ble ene barn i å med de andre er så store; og det kunne igrunn komme når det kom og her sitter vi hehehe.. jeg kommer sørlandet men vet ikke om det er så vanlig med fire, heller tre. uansett så gleder vi oss veldig..

 

Bor på Stjørdal i Trøndelag. Venter nr 6 i september med samme mann. De andre er 12 år, 10år, 6,5år, 5 år og 16 mnd. Min svoger har 6 barn en voksen med eget barn og 5 små, men ellers har jeg bare hørt om noen familier i kommunen med 6 - 7 barn.

Jeg venter også nr 4. Har tre tette og vil nu fårhåpentligvis få en liten ny i desember. Det blir 8 år siden sist, så det er litt rart. Jeg tør ikke helt å juble ennå, venter på tid til duo test før jeg tør å slippe nyheten og jubelen løs. Vil derfor være anonym så lenge ting er så usikkert. Jeg bor også i Narvik, ikke medlem av noen sekt el ligninde.

Sekt kommer av latin secta og betyr rett og slett følge eller tilhengerflokk. Ordet brukes i flere sammenhenger, f.eks. om politiske sekter, men den vanligste bruken av ordet i Norge er i forb. med religiøs sekterisme.

 

Det er i hovedsak to definisjoner på sekt-begrepet.

 

Definisjon 1: Den første er en tradisjonell og sosiolog-faglig formell definisjon. Den er ikke negativt ladet, men simpelthen en definisjon på religiøse grupper som har sprunget ut fra et større trossamfunn på grunn av avvik i lære og/eller praksis, gjerne mer konservativt enn opphavet. Etter denne definisjonen er størrelse nesten eneste kriterium.

 

Definisjon 2: Den andre definisjonen, som brukes i dagligtale, er negativt ladet og beskriver en lukket religiøs gruppering med sterke ledere, betydelig kontroll over medlemmenes adferd, og eventuelt sanksjoner knyttet til ønske om utmelding. Denne definisjonen følger ikke nødvendigvis kirkesamfunn-linjer eller størrelsen på samfunnet – en lokal forsamling innenfor et etablert kirkesamfunn kan være sekterisk.

 

 

Annonse

vi venter nr 7 og bor utenfor Bergen,vi er også kristne men har ikke mange barn av den grunn.vi er bare glad i mange barn og har alltid villet og ønsket det.og vi har ikke tenkt å gi oss endå nei,,,,,,

vet omei her ute som har ti barn,har vært i avisa og sånt m.m men kjenner de ikke,men vet om andre som har 5 og 6 barn her omkring,

det sted jeg bodde tidligere,nordfjord,der husker jeg tre familier som hadde 10 og 9 0g 8 barn, men alle er voksne og er i20-30-40 års alder med egne barn m.m vi synest det er heeeelt topp med mange barn..........................

Hei, jeg bor i Moss og venter nr. 5. Fra forrige ekteskap har jeg en på 12 år, tvillinger på 8 år og en på 4 år. Jeg følte meg vel egentlig ganske ferdig med å få barn, helt til jeg møtte verdens mest fantastiske mann, som ikke har barn fra før. Så da blir det et lite kjætlighetsbarn (det er de jo forsåvidt alle sammen :-)) helt til slutt.

 

Jeg kjenner mange med over 3-4 barn fra hele landet. Det er sannsynligvis fordi tvillingforeldre generellt sett har flere barn, og gjennom tvillingklubben har jeg blitt kjent med mange av disse. Tror ikke religion har noe noe særlig å si i vår verden idag, det var vel mer tidligere, når mange religioner forbød prevansjon.

Hei.

Jeg venter mitt 4 barn. Har termin i desember så har akkurat funnet det ut. Mannen min har 2 barn fra ett tidligere forhold. Barna våres er 11,11,9,6,4.

Vi er ikke religiøse men jeg digger unger, følte at nå var tiden inne med en ny og muligens siste nurk siden hun på 6 begynner på skolen til høsten og han på¨4 begynner neste år. Det vil være 5 år mellom han minste og nurket. Dessuten har jeg akkurat rundet 30 år og synes at jeg ikke skulle bli alt for "gammel". Passer fint at nurket er 20 når vi er 50 år:-)) Vi er fra Tønsberg. Nesten alle mine venniner har 1-2 barn. Og nesten alle er enslige foreldre.

  • 2 uker senere...

Venter nr 4 i 5 august, og da kommer gutten.

Har 3 jenter på 15,12 og 5 år, fra et tidligere ekteskap.

Trodde jeg var ferdig med barn, men så traff jeg min kjære

som ikke hadde noen barn. Så da ble det en til før jeg blir for gammel.

Er blitt 37 år når har kommer til.

Kjenner ingen som har så mange barn som jeg får nå, de fleste har to el 3.

Bor i Stokke kommune.

 

Jeg venter nr 4 i november. De tre andre er en gutt på 4 år og to jenter på 6 og 8 år. Gleder oss! De fleste skjønte at vi prøvde på en sistemann i og med at vi mistet i MA som ble oppdaget i uke 18 i fjor. Krysser fingene for at alt går bra denne gangen. Er 12 uker nå og var på ul i går.

 

Bor rett utenfor Trondheim.

  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...