Ei stor og ei lita:) Skrevet 2. april 2008 #1 Skrevet 2. april 2008 MIn skjønne datter blir om nokon dagar 9 mnd. Ho har heilt frå fødselen av sove godt, både dagtid og natt. Natta har blitt lenger og lenger for kvar mnd. (I den retning at ho blir lagd tidligare og tidligare) Feks då ho var født var det natt for henne rundt kl 02 og ho kunne sove til mellom kl 06 og kl 08 utan pupp. Så fekk vi henne til å sovne kl 00.30 og så kl 23 osv. Og heile tida sov ho til mellom kl 06 og 08 kvar morgon utan behov for mat. No er ho 9 mnd og legg seg mellom kl 20 og 20.30 Dette har ho gjort ganske lenge no, men har fått vanen at våknar mellom kl 01 og 03 kvar natt. Det ho vil er å ligge i vår seng. (vanen fekk ho ettar at vi alle hadde influensa og ho hadde bronkitt - då sov vi alle 4 i dobbeltsenga) Men heilt greit.. for ho sovna til med det same, og låg helt still slik at vi alle var utkvilt neste morgen. No derimot har ho same mønsteret, men legg seg ikkje til for å sove!! Enten skrik ho og kastar på seg. Eller så er ho i toppform og vil prate og krype rundt i senga. Og roper på storesøster. Vi har prøvd å då legge henne tilbake i egen seng for å marekere at vi ikkje er klare for morgen enda. Men ender alltid opp med å måtte ta henne tilbake i min seng og ligge å vogge til ho sovnar. NOKON SOM VEIT KVIFOR HO PLUTSELIG ER SÅ VÅKEN OM NATTA?? Har tenkt på om ho treng mindre søvn på dagtid, men synst at ho søv så lite frå før.. Feks 30 min frå kl 10.-10.30, Så mellom 30 og 50 min frå kl 13.30 og nye 30 min mellom kl 16 og 16.30. Det er sjeldan ho søv middag etter kl 17. Det er aldri noko problem å få henne til å sove om kvelden. Etter graut kl 19 og ei flaske litt før ho legg seg sovnar ho utan protestar i si eiga seng. Eg eller mannen min sit saman med ho til ho sovnar eller nesten sovnar. Sitt berre å ser på henne (thihi hos sjekkar at vi sit der) Men dette tek berre mellom 2 min og 15 min. Har prøvd å gjere dette også om natta, men då er det ikkje nok. Ho er våken uansett om ho ligg i eiga seng eller vår seng. Ho har ikkje fått tenner enno, men dessa har ho holdt på med i minst 3 mnd (helt sant - kleiar som ein gal, og bit på alt ho ser) Kan vere at det endeleg skjer et gjennombrudd desse dagar, og at det er forklaringa. Men då er det så rart at ho legg seg fint om kvelden, og at ho våknar til same tid kvar natt for å ikkje ville sove igjen.... NOKON MED GODE RÅD? FOREININGAR OM KVA VI KAN GJERE?
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 2. april 2008 #2 Skrevet 2. april 2008 har du prøvs å kjøpe dentinox som du spører på gummien rundt der tannen kommer? det hjalp i den perioden veslejenta vår kavet med tannen, tannen er ikke kommet opp enda men det er jo gjerne bare perioder det gjør vondt.
Ei stor og ei lita:) Skrevet 2. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 2. april 2008 Dentinox har vore fast inntak i 3 mnd.... Hatt ei pause på et par veker no. Hadde tenkt å kjøpe nytt i dag for å ha på lur til natta. Om ho roar seg etter litt dentinox i natt, kan ein gå ut i frå at det er tennene som plagar henne. Men som eg skreiv i første innlegget så er det så rart at legging om kvelden ikkje er noko problem og at ho våknar til omtrent same tid kvar natt for så å vere våken. Av og til sur og grinete, andre tider berre sprudlande og pratesjuk. Takkar for alle svar og innspel. Det som virkar sjølvsagt og allereie utprøvd for noken, kan vere helt nytt for andre. Så skriv gjerne om alle råd og tips. Alt blit tatt i mot med takk:)
<3odin<308.06.07 Skrevet 2. april 2008 #4 Skrevet 2. april 2008 vi hadde samme problem med vår sønn, at han våknet på natten og kke ville sovne før han kom over i vår seng. dette fordi jeg falt for fristelsen av å ta han med inn når samboer begynte å jobbe natt. prøvde så i en periode å omvende han uten noe hell. lå og skrek helt til jeg tok han med inn. men i påskeferien hadde sambo fri fra jobb, og dermed gikk han inn. da gikk det mye bedre. nå våkner han til samme tid på natten som før, men han sovner igjen bare jeg gir han smukken. er selvfølgelig noen dager det tar litt mer tid enn andre. så prøv at pappa går inn istedet. hvis det ikke er han som går inn nå da:) da er det du som må gå inn:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå