Anonym bruker Skrevet 28. mars 2008 #1 Skrevet 28. mars 2008 i går var vi til hørselsregistrering av vår lille baby på 7 uker. Han ble testet ved fødselen, de fikk det ikke til, så vi skulle få ny test. dette har blitt gjort, men vi har bare fått beskjed om at de ikke får til å registrere og at det sikkert er fordi han har vært gforkjølet, og at alt helt sikkert er i orden. Så i går kom sjokket, vår lille tass må begynne med høreapparat om 14 dager. Han er da bare 9 uker. Jeg greier ikke venne meg helt til den tanken. Noe stort hengende utenpå det lille søte øret. Er veldig trist nå. Tenker og gråter mye. Vet mange sliter med mye større problemer. Men likevel er det dette jeg tenker på. tenk om det er fordi jeg gjorde det ene eller andre da jeg var gravid osv. Får det ikke ut av hodet. Vi vet jo ikke hvorfor gutten vår har ett hørselstap. Dette trengs det flere undersøkelser for å finne ut. Svaret vi fikk i går kom helt uventet på oss. Vi har jo sett at gutten hører, og ja, han hører en hel del. men, han vil bli avhengig av høreapparat for å få en normal språkutvikling og for å kunne delta i samtaler. Noen med erfaringer? Noen som kunne tenke seg å bli "kjent" som selv har barn med hørselshemming?
Håpefull mamma Skrevet 29. mars 2008 #2 Skrevet 29. mars 2008 hei!! jenta mi er nå 14 uker, og hun begynte med høreapparat når hun var bare 6 uker. og det sier jeg deg: det blir tøft. det er ikke bare bare. men vi har nå begynt på kurs for å lære oss å bruke hørselen så bra som mulig. hvor stort hørselstap har gutten deres da? hvor sitter skaden? det går nok bra, men det går ikke opp for meg at det virkelig stemmer. det vil nok ta tid. men hvor kommer du fra?
Anonym bruker Skrevet 30. mars 2008 #3 Skrevet 30. mars 2008 har sendt deg en PM jeg, så kan vi snakke mer sammen der. sliter virkelig med å kunne innse at det virkelig stemmer, at vår gode søte flotte lille gutt skal begynne med høreapparat. sliter med å skulle "møte" samfunnet med dette. vet det høres dumt ut. men jeg er så utrolig trist for dette.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå