Gå til innhold

Har "alle" barn mellom 2-5 år ordentlige ski?


Anbefalte innlegg

Det har vært skidag i bhg og jeg syns jeg såg bare "ordentlige" ski jeg.. med skisko og full pakke? Føler meg helt "utafor" som bare har sånne simple (tror det er noe NRK ski greier) ski til henne..? Enkle ski med stropper som man strammer over fottøyet. Vi fikk de i julegave, jeg ønsket meg noen enkle ski til henne..

Ser ikke helt hensikten i å kjøpe så dyrt utstyr, som kanskje må byttes om to år?

Trodde ikke det var så mye fancy utstyr rundt om, sååå tidlig....

Fortsetter under...

Fancy utstyr på småbarn har desverre blitt en mote.

Virker som mange tror at det må til - for å bevise at de er gode foreldre med mye penger.

 

Slik har det hvertfall blitt her hos oss.

Både når det gjelder klær, utstyr, reiser, opplevelser, leker osv.

Hva får egentlig barna igjen for det??

 

Vi var så heldige at vi arvet ski. Men de hadde desverre feil farge.....

tja, dyrt og dyrt.. det er jo bare å gå på en sånn brukt ski og vinterutsyr messe/loppis som de fleste skoler har en gang i året da.. ellers så syens jeg ikke det er så dyrt med 900 kr for ski, staver og sko til barn mellom 2 og 5 år. Skia kan jo fint brukes hele tiden, må bare ha nye sko evt...

 

 

Skigleden sitter faktisk i utstyret. Greit med ski for å spenne på når de er 2, men når de er 3 bør de få skikkelige ski. Smøreski, som er godt smurt. På den måten blir det morsomt å gå på ski.

Annonse

Vi har smørefrie ski vi da, MEN vi bruker sel-skinnsfeller under skia. Sitte godt i motbakker, sklir ikke så fort i nedoverbakker! :D

 

Ellers er jeg enig, det er mye skiglede i godt utstyr men helt nytt trenger det ikke være.

 

 

Snupp på 2,5 har sånne ski som dere har, men kommer nok til å få ordentlige ski til neste år. Har ikke så mye med fancy å gjøre, men jeg tenker at hvis utstyret er dårlig så risikerer man å drepe skigleden helt, hehe....hvis du skjønner. Hun har en jevngammel kompis med ordentlige ski. :o)

Hehe.. de hadde feil farge ja;)?

Ja jeg ble litt overrasket jeg altså. jeg trodde ingen kjøpte "skikkelig" utstyr til barna når de fikk ski på bena for første gang jeg.... Men da tok jeg visst grundig feil gitt..

Men for all del, har man penger så hvorfor ikke?

Men jeg ser allikevel ikke helt hensikten jeg da...

Nei for all del. Ski og skisko kan fint gå i arv. Men ungene fortjener skikkelig utstyr de også. Ville ikke gått med smørefritt selv, og da er det ikke noen grunn til å tro at ungen vil det heller. Dessuten er det ikke så vanskelig å smøre ski. Om man kan å lese.

Tuppa får ikke ski før neste sesong (da er hun 2.5 nesten 3 år), og da kommer hun til å få ordentlige ski ja :) Tar ikke sjansen på å ødelegge fremtidig skiglede med dårlige ski.

Husker jeg hadde slike som man spennet på skoene selv, og jeg HATET de hehe.

Men hadde ikke giddet å brukt penger på å kjøpe til henne i år, synes hun er litt liten enda og at det antagelig hadde vært bortkastet.

Nope, Jenta mi har så små føtter at det ikke finnes orntlige ski med skisko i hennes størrelse. Så her ble det enkle ski man fester på de vanlige skoene. Det funker helt fint da hun bare prøver seg litt likevel.

Annonse

Godt skiutstyr er best for å fremme skiglede! MEN, blir det brukt noen få ganger når barnet bare er 2-3 år så hadde jeg ikke brukt alt for mye penger på det. Jobbet i en Oslo barnehage og hadde skidager med 3 åringer(og de eldre). Det var absolutt best for de som hadde ski med bindinger og skikkelig smurte ski..

 

(Tror dere det var moro alltid å gå på tur med 10 treåringer?? Hehe!!!!) Kommer jo litt an på hvor mye skiene blir brukt, om du selv tar barnet ofte på skituren osv.. Molde har vel brukbart med snø i løpet av en vinter... Det er verre ytterst på Sunnmøre, snø en HEL uke er jo fantastisk!!

Vi startet med de samme som du har, og det er jo skikkelige Åsnes ski. Vi har vært superfornøyd med dem. Problemet vårt har vært at snuppa har veldig små føtter. Begynnte å gå på ski da hun brukte str 20, og fikk beskjed om at de ikke prod. skisko i mindre enn str 26. Så da sa det seg egentlig selv.

Har fått "ordentlige" nå i år, og hun er 3,5.

Ja det er en tanke jeg har hatt...

Om det kan ligge i det at de skiene vi har er så dårlige i forhold til ordentlig utstyr, at det kan ødelegge for skigleden..

Vi får se, syns det virker litt voldsomt med utsyt til 1000 lappen jeg da.

Men som sagt lenger oppe her, man har de byttedagene da. Kan prøve å se der en tur, kanskje til neste år....

datteren min er snart 2 år.. hun har ikke ski.. tror ikek jeg kommer til å kjøpe til henne før enn om to år jeg.. men vi bor i bergen da.. og her er det jo ikke så mye snø... bortsett fra akkurat nå..;)

Ja, jeg å syns de sitter godt og at hun går godt med de. Får se hva jeg gjør til neste år, hadde i utgangspunktet tenkt å bruke de da også. Men ble bare sååå usikker når jeg såg hva "alle" de andre barna gikk i...

Molde?? Det har du nok fortalt en gang/plass???

"Ertet" deg en gang, om fiskere som dumpet småfisk mm. Har jobbet som fisker i ca 4 år selv,nå er det 10 år siden jeg "gikk på land!"

Har slekt i Molde og har vært der en del og gått på ski! (Ofte i min kusines skisko, som kunne være for store til meg!!!) Men det er MAAANGE år siden nå!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...