Propellmamma til 2 Skrevet 23. mars 2008 #1 Skrevet 23. mars 2008 Prøver å tviholde lengst mulig på ammingen, men gutten på 5,5 mnd er mest interessert i mat. Har til nå pumpet ca 1 dl hver dag for å bruke i kveldsgrøten, men det begynner å bli vanskelig å få til (produserer så mye mindre nå som han ikke vil ha så mye pupp lenger). Skal grøten fra 6 mnd blandes med vann eller mm? Virker som han nå bruker puppen mest som drikke, og er usikker på om han får i seg nok melk, eller om jeg bør gi han litt mme i tillegg... Ammer 1-2 ggr før grøt til lunsj, og kanskje et par ganger senere på dagen. Vil ikke ha når han skal legge seg engang lenger :-(
#mamsen m/ 2 skjønne smurfer# Skrevet 23. mars 2008 #2 Skrevet 23. mars 2008 å har vært så bekymra de siste dagene pga det samme. frøkna mi er 6mnd+1uke. hun spiser grøt morgen og kveld, og middag midt på dagen. pupp har hun nesten ikke tid til. kun en gang på natta (men nå i natt var 1.natt hun ikke ville ha og gikk derfor 12!!!timer uten mat!!!), og morgen og ved 13-tiden.. 6mnd grøten blandes med vann, så der får hun ikke noe mme. ikke tar hun flaske heller... før var hun avhengig av pupp når hun skulle legge seg, men etter at hun beg med smokk, ville hun ikke ha det lenger... nei det er rart nå som de beg å bli store og matvanene endrer seg. har blitt fortalt av søstera mi som har 4 barn, at til tross for at jeg ammer 2-3 ganger i døgnet, er det nok mm. så vi får stole på det....!!
Prins og prinsesse Skrevet 23. mars 2008 #3 Skrevet 23. mars 2008 Helsesøster sa at babyen blir bare mer og mer effektiv med å få ut MM under amming, så det kan være babyen får i seg mer enn du tror? De fleste 6mnd grøter blandes med vann, men det går helt sikkert an å bruke MM i steden - om du orker å pumpe. Og hvis babyen snur seg unna puppen er det kanskje et tegn på at han/hun er utørst...? Uten at jeg har fasiten - kan være lurt å drøfte ed helsesøster?
Propellmamma til 2 Skrevet 23. mars 2008 Forfatter #4 Skrevet 23. mars 2008 Ja, man har jo hele tiden hørt at dette regulerer naturen selv :-) Men blir jo litt bekymret når interessen blir så plutselig borte... men høres ut som din får omtrent like mye/lite som min. Vil jo ikke slutte å amme allerede nå! Men når jeg prøver å friste han med puppen blir han bare irritert og alt annet er mye mer interessant :-D Noen ganger tar han noen sup og setter i gang produksjonen, men så gidder han ikke mer og melkespruten står til alle kanter... ha ha :-D
#mamsen m/ 2 skjønne smurfer# Skrevet 23. mars 2008 #5 Skrevet 23. mars 2008 hehe AKKURAT som her dette du skriver!!!! godt å ikke være alene om det! er tydligvis normalt...=)
#mamsen m/ 2 skjønne smurfer# Skrevet 23. mars 2008 #6 Skrevet 23. mars 2008 ja kanskje de nå bare bruker puppen til å slukke den værste tørsten siden de VET at de blir servert annen og mer interessant mat. de kan jo trossalt få med seg mer rundt seg ved å spise annen mat, enn når de ligger og glor rett inn i puppen. hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå