Anonym bruker Skrevet 20. mars 2008 #1 Skrevet 20. mars 2008 Jenta mi er 4mnd, og om ett par uker skal jeg ut på byen med noen venninner. Når kan jeg amme jenta mi igjen?
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2008 #2 Skrevet 20. mars 2008 Det står om dette på ammehjelpen.no Hvis du drikker ett glass kan du amme 3 timer etterpå. Alkoholen i melka forsvinner likt med alkoholen i blodet ditt. Ha det gøy på byen =)
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2008 #3 Skrevet 20. mars 2008 Når som helst. Du har like mye promille i melka som i blodet. Så hvis det feks har 1,0 i promille må babyen ha i seg litersvis for å "kjenne" det. I vanlig øl er det 4.7. Så jeg har drukket ved anledninger. Nå viser forskning fra Sverige at de ikke kan påvise skader pga mor har trukket alkohol mens hun ammer. Men du gjør som du vil. Du må pumpe deg imellomtiden ellers blir det så spreng at det gjør vondt og du kan få mindre melk. Ca 8 timer etter inntak kan du amme hvis du ikke har vært SUPERDRITA. Det er hvis du skal være sikker på at det er greit å amme. Nå skal de helsedirektoratet gå ut med at det er greit at mor tar seg et glass vin eller to i uka mens hun ammer.... God tur på byen!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå