Anonym bruker Skrevet 19. mars 2008 #1 Skrevet 19. mars 2008 Er så usikker på om jeg kler for mye eller lite på gutten vår, 1 mnd- når vi er inne i stuen som holder ca 20-22 grader. Body (enten lang eller kort arm) genser utenpå der, strømpebukse i bomull, sparkebukse eller bukse. Er det bukser uten fot har jeg strikkesokker på han i tillegg, barnepleier på sykehuset sa at det er godt for de små og være varm på beina... Ligger han på gulvet har jeg teppe over han, strikket Mor Signe teppe fra Nøstebarn i ull. Har jo kjent han i nakken og kjennes ut som det er passe mye klær, men ble så usikker likevel....... Soverommet holder 16-18 grader og her sover han i body og pysjamas. Noen ganger uten body. Helst de med fot, ellers må en ha sokker i tillegg. Dyne over... Men den sparker han lenger ned med beina, våkner ofte med dynen nedenfor livet....
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2008 #2 Skrevet 19. mars 2008 nå er min 4 mnd, men inne holder vi en ca 23 grader. Har på body og bukse, eller strømpebukse. Som regel sokker, men ettersom tær er det beste han vet så ofte uten. Han er ikke kald. om natten får jeg det ikke kaldere enn 20 grader og han sover med pysj og sokker om han kjennes passe ut så er han nok det Kjenn med deg selv, om du er kald osv. Jeg sitter alltid i singlet og bukse. er det for kaldt for meg til det, kler jeg mer på babyen
Willy Wonka Skrevet 19. mars 2008 #3 Skrevet 19. mars 2008 Her har vi det ca. 22-23 grader og da har jeg aldri mer enn 1 lag på han. Dvs. enten strømpebukes og body, eller bukse og body.
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2008 #4 Skrevet 19. mars 2008 Hei;) Vi har ca 20-23 grader inne, og har siden han var liten (med unntak av første mnd) brukt bare strømpebukse, body og sokker når vi er inne (hjemme). Men så skal det også sies at han er veldig varmblodig da;) Så lenge det føles riktig for deg, og du kjenner på h*n av og til, skal du være sikker på deg selv;) Har derimot en ifamilien som alltid har kledd på gutten sin MYE, og han er alltid iskald, og MÅ nå ha mye klær på seg (4år nå).. Tror muligens vane har litt og si også? Men det vet jeg ikke da:)
Gjest NydeIig Skrevet 19. mars 2008 #5 Skrevet 19. mars 2008 Høres greit ut det du har på han, synest jeg. Men ville brukt ull i stedet for bomull om du har tilgang på det. Og når det dreier seg om teppe på når han ligger på gulvet, er det like viktig å ha noe tjukt og godt under, saueskinn eller en tykk matte, teppe. Men det kommer jo litt an på hvor varm barnet ditt er. Vi har nå 20 grader på soverommet, og gutten vår på to sover i ullundertøy, med en nøstebarn ullpyjamas utenpå, oppi grobagen. Han er svært sjeldent svett, og føles ikke spesielt varm heller. Jenta vår på 4 måneder bruker vi ikke like mye ull til, men hun sover i body, strømpebukse og pysjamas i bomull oppi grobag i vår seng. Men samboeren min er så flink å dra dyna av henne, og hun våkner ofte litt kald i nakken. Så i natt har hun ullklær på. Sover hun i korg, har hun det samme på seg, og en dyne liggende løst over kantene. Alle disse som har kalde soverom og babyer nesten uten klær forstår jeg meg ikke på, men de våkner vel om de blir kalde, og det er jo det som er rettningslinjene. Grobag og tilsvarende er å anbefale, for den kan de ikke sparke av. Sjekk med en hånd bak i nakken, så får du inntrykk av hvor varm eller kald han er.
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2008 #6 Skrevet 19. mars 2008 Dattera mi (2 1/2mnd) har på seg body og bukse/strømpebukse inne (ca. 23 grader) og sover m/body og pysj (ca. 18-20 grader)
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2008 #7 Skrevet 20. mars 2008 Til Nydelig! Nå anbefales det ca 18 grader på soverommet.. Selv har vi 16 grader på soverommet. Lillegutt sover i enten ullpysj, eller vanlig bomullspysj med dundyne over seg. Du kjenner nok ungene dine, ja...personlig synes jeg det hørtes voldsomt ut med påkledning om natten i 20 grader...eller rettere sagt ubehagelig med strømpebukse m.v om natten. Men, men... Hva er en grobag?? Samme som voksi etc?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå