Anonym bruker Skrevet 17. mars 2008 #1 Skrevet 17. mars 2008 Hvordan er det med pappaer som jobber i nordsjøen på rigg og pappapermisjon? Noen som vet?
lille krapyl=) Skrevet 17. mars 2008 #2 Skrevet 17. mars 2008 Han kan ta ut permisjonen i sin friperiode. Dette er spesielle regler for nordsjøarbeidere. Mannen min jobber ute og vi gjør det slik. Blir litt dunt om han skal ta det når han er på jobb, da ser ikke jobben han på ett halvt år. Vet ikke om det går an for de heller. Hør med NAV.
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2008 #3 Skrevet 17. mars 2008 Hos oss tar pappaen ut permisjonen i friperioden. Han jobber til vanlig 2 uker og har så fri 4 uker. Om han skulle ta ut permisjonen i arbeidsukene ville dette ikke tilsvare 3 turer ute på jobb, men 1 tur. Husk at de tjener opp lønn for 6 uker på de 14 dagene de er på jobb. Pappapermen på 6 uker tas hos oss ut i 2 friperioder. (2 x 3 uker). Når det gjøres sånn får han altså vanlig lønn fra arbeidsgiver + penger fra NAV. Vi har tenkt at vi da har råd til at jeg er hjemme en mnd ekstra uten lønn, siden han tjener dobbelt de ukene han har pappaperm! Hurra!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå