Gå til innhold

Når kan mensen ventes igjen???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en gutt på 8 måneder som jeg fortsatt ammer. Men mye mindre enn før (tidlig morgen, formiddag, middag og kveld). Har et ønske om å få en til:-) men har jo ikke fått igjen mensen ennå. Noen som vet om det er et godt eller dårlig tegn for å bli gravid igjen???

Ønsker mange svar:-)))

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det sies at mensen kan ventes når som helst etter at man slutter å fullamme..men at det kaan gå lengre tid..leste det et sted, men husker ikke hvor:)

Skrevet

Jeg fullammer min nå 2 mnd gamle sønn, og han har aldri fått noe annet enn pupp, og jeg fikk mensen 6 uker etter fødselen... Men hva som er normalt, det vet jeg ikke.

Skrevet

Her er det STOR variasjon -og alt er like normalt!;o) Noen får mensen tilbake nesten med en gang, selv om de fullammer, andre får ikke igjen mensen før lenge etter at de er ferdige med amminga. Noen blir gravid før de får igjen mensen også. Men har lest et sted at det anbefales å gi kroppen minst 1 år fri mellom fødsel og nytt svangerskap. Lykke til!

Skrevet

Mensen skal komme innen 24mnd etter fødselen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...