Emblaa Skrevet 11. mars 2008 #1 Skrevet 11. mars 2008 Vi har nå fått vedtak etter å ha venta tre måneder på å komme til barnelege som søkte om vedtak fra NAV for oss pga melkeallergi. Har lagt ut ca 5000 kr til nå. Får vi tilbake alt vi har lagt ut for Nutramigen eller bare deler av de 5000? Snakka med en utenlandsk saksbehandler i NAV som sa at vi bare skulle sende inn kvitteringer og ville få alt tilbake, men på et annet nettsted var det en som sa at ho fikk 2/3 tilbake. Hva er rett? Hva fikk dere? Vi har for øvrig både stempla kvitteringer med navn på gutten vår og reseptnr og vanlige kvitteringer der vi har kjøpt Nutramigen uten resept. Dette fordi apotekene ikke ville ta imot resepten uten vedtak og da kjøpte vi bare over disk.
Mizz-Lene Skrevet 12. mars 2008 #2 Skrevet 12. mars 2008 Vi fikk tilbake alt. Vi hadde både kvittering på resept og vanlig stemplede kvitteringer. De var veldig i tvil om vi skulle få tilbake det vi hadde lagt ut med bare kvittering, men det gikk heldigvis bra. Tror det var litt flaks.. Vanligvis refunderes hele summen med navnet på barnet.
tullemor_til_snart_4 Skrevet 18. mars 2008 #3 Skrevet 18. mars 2008 Merk kvitteringene med barnets navn og føsdelsnr. Gjerne stift dem sammen så ingen forsvinner i prosessen, skriv en lapp med ditt navn, f.nr og kontonr. og send det til "NAV helse forvvaltning et eller annet". Du skal få alt tilbake.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå