Anonym bruker Skrevet 8. mars 2008 #1 Skrevet 8. mars 2008 dattera mi er 7 mnd, er det greit med kokt skinke på brødskiva da..?
Gjest Skrevet 8. mars 2008 #2 Skrevet 8. mars 2008 Barn som er så "små" skal egentlig ikke ha mat som er saltet eller søtt.. Så hun skal i utgangspunktet ikke spise kokt skinke.. Men skal ærlig innrømme at jenta mi på 9 mnd får det innimellom
Anonym bruker Skrevet 8. mars 2008 #3 Skrevet 8. mars 2008 Tror at kokt skinke kan være for salt for en baby på 7 mnd. Det kan være farlig for nyrene deres. Min er akkurat 6 mnd og hun har kun smakt litt risgrøt én gang. Kanskje er det meg, men er det ikke litt tidlig å gi brødskive til en baby på kun 7 mnd? Har hun tenner? Bløter du opp brødskiva først eller? Synes uansett at kokt skinke ikke høres bra ut til en så liten baby.
Anonym bruker Skrevet 9. mars 2008 #4 Skrevet 9. mars 2008 hun har 2 tenner, snart 3! jeg bløter ikke brødskiva først. hun tygger det kjempefint selv aldri satt det i halsen eller brekt seg av det.. hun er drit lei av grøt derfor prøvde vi brødskive!
Mamma Mirabell Skrevet 9. mars 2008 #5 Skrevet 9. mars 2008 det har min gutt fått.. viste ikke at de ikke skulle få det jeg :/
fellesferiebarn & novemberbarn Skrevet 9. mars 2008 #6 Skrevet 9. mars 2008 Min gutt har spist brødskive fra han var 6 måneder og før han hadde fått tenner. Det har aldri vært noen problem å "tygge" selv uten tenner. Han elsker brødskive:-)
mamazon <3<3<3 Skrevet 9. mars 2008 #7 Skrevet 9. mars 2008 Vi gikk også over til brød ved 7 mnd fordi hun ikke ville ha grøt - har to tenner, men tror det ville gått bra uten også, hun sutter og tygger med gommene, setter ikke i halsen. Det er jo litt salt i det meste av det som anbefales som pålegg, leverpostei, kaviar.... vet ikke hvor mye salt det er i skinke, men det er jo mye annet man kan bruke - her er det populært å dyppe brødbitene i fruktmos. Noen som egentlig vet hvor mye salt som er for mye for disse små? Det er jo salt i barnegrøten også...
De to sjarmtrolla og guttspira Skrevet 10. mars 2008 #8 Skrevet 10. mars 2008 Min sønn på 7 måneder spiser ikke skinke enda. Han får leverpostei eller prim. Har ikke gitt flere pålegg enda. Han har forresten 6 tenner, og har spist brød siden han var 6 måneder. Men alt med måte mener da jeg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå