Labambie Skrevet 7. mars 2008 #1 Skrevet 7. mars 2008 Vi brukte NAN da hun ble født og brukte den en stund, helt til hun fikk voldsomme smerter i magen.. Lå og ristet skikkelig.. Fikk beskjed av HS å prøve NAN H.A1,men den hadde nøyaktig samme virkning. Vi bruker nå Hipp,og har så og si ingen luftsmerter lenger.. Kanskje bare bittelitt.. Samtidig synes jeg melka virker mer fristende på en måte, pulveret også er mer luftig og virker ikke så kunstig.. På mange måter synes jeg også hele ungen har blitt bedre! Hun er mye kvikkere og våken etter vi bytta.. I morges prøvde vi Collett sin,bare for å prøve.. Den synes jeg klumpet,lukta vondt og "hang" på flaska.. Også kom det masse gulp... Kom igjen,jeg vil så gjerne høre deres erfaringer!
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2008 #2 Skrevet 7. mars 2008 Vi bruker NAN og jeg har ikke tenkt så mye på å bytte egentlig. NAN funker greit, men jeg har ingenting å sammenlikne det med så kan ikke si noe fra eller til. Er redd hvis jeg bytter merke at hun skal reagere på det.
line_n & sara Skrevet 7. mars 2008 #3 Skrevet 7. mars 2008 nan funka dårlig her også, så vi sverger til hipp!
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2008 #4 Skrevet 7. mars 2008 Vi brukte også nan fra dag en men lillemor fikk mye vondt i magen så vi byttet til collet sin, synes magen har blitt mye bedre men det kan ha noe med at vi har begynt med kiropraktorbehandling.... Synes collet sin mme har gitt lillemor uggen ånde, gulper mere og det stinker spy av gulpet. Men magen er jo bedre... Vurderer å prøve hipp sin... har hørt flere anbefale den... Hva sier du?? Anbefaler du også denne??
lille_Harepus Skrevet 7. mars 2008 #5 Skrevet 7. mars 2008 Vi bruker NAN1, har brukt det siden lille gutt ble født for 6 uker siden. har egentlig ingeting å sammenligne med. han har ikke hatt noe spesielt magevondt, men nå har han ikke hatt avføring på snart 5 dager å mistenker at det kansje kan ha noe med at han reagerer på nan, så skal prøve et annet merke. ( han får forresten malt i vær eneste flaske):
Gjest Skrevet 7. mars 2008 #6 Skrevet 7. mars 2008 Bruker NAN (NAN1 tidligere, NAN2 nå) og er veldig fornøyd. Han har aldri fått magevondt av den og det er det enkleste merket å få tak i for de selger det overalt.
gep68 har fått jenta:-) Skrevet 7. mars 2008 #7 Skrevet 7. mars 2008 Vi har brukt NAN til alle 4 og har aldri hatt problemer.
2 tette - med flette Skrevet 7. mars 2008 #8 Skrevet 7. mars 2008 Bruker NAN H.A.1 her, brukte hipp i begynnelsen, var ganske fornøyd med den, men det er mindre vondt i magen med nanen, men h.a.1 er jo utrolig dyr da :/
Gjest Skrevet 7. mars 2008 #9 Skrevet 7. mars 2008 vi brukte nan ha1 i starten fram til ca 4 mnd. pga kolikk. nå har vi bytta til nan2. er eneste merket han liker og ikke gulper av..
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2008 #10 Skrevet 7. mars 2008 Bruker bare HIPP, prøvde nan for alergikere, men bæsjen ble helt grønn og gav mye luft i magen.
Mamman til Mari Skrevet 7. mars 2008 #11 Skrevet 7. mars 2008 Bruker HIPP sin fordi den er økologisk.
Barbafin Skrevet 7. mars 2008 #12 Skrevet 7. mars 2008 Har prøvd de fleste (NAN, Hipp, Collett, Holle og Småfolk) og ender tilbake på Hipp hver gang. Det er den som funker best for oss: Regelmessig avføring, minimalt med gulp, minimalt med luft i magen (ikke minst) småen liker den. Av de vi har prøvd var Småfolk den som ga mest vondt i magen, og Collett den som ga mest gulp og luktet værst.
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2008 #13 Skrevet 7. mars 2008 hvor får man tak i Hipp sin? Har ikke sett den noe sted jeg!
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2008 #14 Skrevet 7. mars 2008 Bruker også hipp fordi den er økologisk. Til nød småfolk. Nestle boikotter jeg.
LapScouse Skrevet 7. mars 2008 #16 Skrevet 7. mars 2008 Bruker Nutramigen, kjøpes på apotek til 249 kr boksen. Har prøvd NAN, SME, Hipp, Aptimil, Farleys (britiske merker), men ungen bare kaster opp av det, skikkelig spyr! Så jeg gikk på apoteket og forhørte meg. Denne "melken" drikker han og elsker han, den er lagt på ris, palme, kokos olje og der er ingen melke melk i den, men kunstig fremstilt til å "fungere" som melk. And it does!
tittentei... Skrevet 9. mars 2008 #17 Skrevet 9. mars 2008 Hei.Har gitt min gutt nan og collett.Fant ut at Collet gulpet han mye av,skikkelige sur lukt.Sterk spylukt.Colleten er tykk som fløte.Nan var best.Tynnere,å gulpet ikke.Prøvde hipp.Var ikke noe særlig.Var dyr også..
*stinepine* Skrevet 9. mars 2008 #18 Skrevet 9. mars 2008 jeg sverger til ferdigblandet NAN, brukt det fra amminga gikk skjeis og bruker det ennå! synes det pulveret bare er et styr;o)
Anonym bruker Skrevet 9. mars 2008 #19 Skrevet 9. mars 2008 Alltid brukt nan sin, men byttet forje uke, pga pris:D Hipp sin koster jo halparten av nan sin..hehe Men synest som du sier at pulveret er mer luftig:D Så den virker ganske go:D Nan sin har en spesiel lukt som ikkej friste nej:)hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå