LRMG Skrevet 4. mars 2008 #1 Skrevet 4. mars 2008 Har slitt med sår brystvorte på høyre side noen dager nå etter at jeg kjente jeg begynte å få tilstopping på den siden. Ammet som en gal, og trodde sårheten skyldtes dette + slurv med ammestilling + liten tulling som biter meg i puppen. Men denne sårheten vil jo ikke avta, og det gjør virkelig vondt. Jeg har ammet så og si problemfritt i 6 mnd nå, så jeg har vanskelig for å tro at dette er vanlig sårhet. Og nå oppdaget jeg en hvit prikk midt på brystvorta, og brystvorta kjennes hard inni. Kan det være noe "rester" fra den tilstoppede melkegangen? Tilstoppingen har gått over nå, og brystvorta er ikke så rød i seg selv (har ikke skrubbsår, slik jeg husker fra oppstarten på amminga.) Ergo virker det sm om smertene kommer innenfra brystknoppen. Kan dette stemme? Og hvordan kan jeg få dette bort i en fei?! Reiser på lang flytur utenlands om få dager, og vil gjerne være på rett vei innen da.
nattinatt Skrevet 6. mars 2008 #2 Skrevet 6. mars 2008 Prøv å klem forsiktig for å få den ut,ha varme på,og prøv.Det er etter tette mjelkeganger ja, det er ein sånn fett propp som står der.
Expat Skrevet 9. mars 2008 #3 Skrevet 9. mars 2008 http://www.ammehjelpen.no/asp/default.asp?ID=33http://www.ammehjelpen.no/asp/default.asp?ID=61
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå