Anonym bruker Skrevet 2. mars 2008 #1 Skrevet 2. mars 2008 jeg blir gaaaaaal!!! Får henne ikke i seng. Vi har hatt rutiner hele veien, hun legges rundt 19 +/- alt etter som når hun er trøtt. Men her stopper det, hun nekte å sove med mindre hun får kos og pupp, og må sovne i armene mine. Der etter bærer det opp rundt 7ganger om natten for å gi kos og "pupp" (uten å drikke). Jeg blir gal, vet ikke om jeg orker mer, jeg er så utslitt at jeg går rundt meg selv. Får så dårlig samvittighet for at jeg av og til får den "angrer på at jeg fikk deg" følelsen:/ Elsker henne jo, men jeg er så sliten.!! Er alenemamma, pappaen stiller ikke opp, og jeg har ingen andre til å avlaste. Kan noen legge på skravle kanskje?
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2008 #2 Skrevet 2. mars 2008 Vi har hatt litt småproblemer med leggingen siste mnd, men de siste 5 kveldene har det gått knirkefritt. Måtte også gi pupp til han sovnet i armene mine og veeeeldig varsomt få lagt han over i senga si. De siste dagene har jeg prøvd å puppe ferdig i stua, men han må likevel ha litt puppekos på sengekanten før han legger seg. Legger han i senga med smokken, har det HELT MØRKT (hadde ikke det tidligere), og går ut selv. Går bare inn for å gi smokk ca 5 ganger før han sovner.
line_n & sara Skrevet 2. mars 2008 #3 Skrevet 2. mars 2008 http://www.dinbaby.com/forum/thread/137026137 her, la den ut på skravle for deg! har desverre ingen råd til deg...men merker med min lille på 3,5 at rutiner er viktig, prøver å gjøre det samme hver kveld v legging, til lik tid, spiller også en fast sang på musikk-spilledåsa, (sånn fra fisherprice med regnskoglyd og to klassiske sanger, har også "lysshow" men det bruker vi ikke) fordelen m den,er at vi kan velge om låta skal spilles i 5, 10 eller 15 min! innbiller meg at den sangen nå hjelper sara til å skjønne at det er leggetid! håper du får litt bedre svar på skravle! uansett, lykke til!
shimonie Skrevet 2. mars 2008 #4 Skrevet 2. mars 2008 har du prøvd smokk da? så slipper du hvertfall å gi "pupp". og det kan jo spare deg for å stå opp så ofte. lillemann er riktignok bare litt over 2 mnd her, men på han pleier vi å måtte gi smokk noen ganger tidlig på kvelden, men han spytter den ut selv i løpet av natta, og sover til morran. skjønner at du er sliten av det her. men ikke få dårlig samvittighet for at du får den angre-følelsen.. det tror jeg vi alle gjør fra tid til annen. men som sagt vi elsker jo de små knottene:P men de kan gå oss på nervene innimellom... har du forresten prøvd å la ho ligge i sofaen sammen med deg til du legger deg? da er ho ihvertfall i nærheten når ho våkner hele tida, så du slipper å løpe fram ogtilbake hele tida
mam71 Skrevet 2. mars 2008 #5 Skrevet 2. mars 2008 Har du begynt med grøt? Viss ikke hadde kanskje det hjulpet litt å få litt grøt i magen en times tid før leggetid. Bruker du smokk og eller kosefille. Dette har jeg til jenta mi. Jeg må også amme litt på sengekanten. Når jeg legger henne oppi senga snur hun seg mot kosefilla og jeg gir henne smokken og da er hun fornøyd.Hun bruker ikke smokk på dagtid, Kun når hun skal kvile. Har en smokk i senga og en i vogna. Kanskje du skulle prøve å være litt strengere om natten (skjerpe inn nattservicen)? I hvertfall viss hun får grøt. La henne skrike ca. 5 min, så kan du gi smokken eller prøve å roe henne ved å stryke henne på hode. Du må prøve å unngå å ta henne opp, det er jo det hun vil. Viss hun ikke roer seg får du la henne skrike litt til, så prøver du litt klapping igjen. Det er jo litt hjerteskjærende å høre på skrikingen, men det pleier å hjelpe ganske fort når hun finner ut at det ikke blir noen service. Viss du klarer dette første gangen hun våkner, så kan du heller amme henne neste gang? Så kan du gradvis venne henne av ved å la henne skrike litt og gi smokk/klapp i stedenfor amming/kos. Viss du er konsekvent og klarer dette 2-3 netter så tror jeg det vil hjelpe. Du må skrive hvordan det går!!! Dette har fungert på jenta mi!! Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2008 #6 Skrevet 2. mars 2008 takk for svar. Jeg blir bare enda mer fortvilet nå, for jeg har virkelig prøvd alt! kosefille, smokk osv. Grøt har hun fått i en måned nå. Smokken tar hun ikke når hun er sint, har prøvd å la henne gråte litt mens jeg sitter ved sengekanten, ene dagen tok det 2 timer, og den neste 1 time og 40 min, da ga jeg opp. Jeg aner ikke mine arme råd, gruer meg til kveldene
Bea80 & Gullgutten Skrevet 2. mars 2008 #7 Skrevet 2. mars 2008 Ta kontakt med helsestasjonen, vi har vert med i en søvngruppe for å få vekk nattemat/våken (flaske i seng). Det har hjulpet, nå er hun kanskje 1 mnd for liten til dette opplegget, men kanskje du kan starte før eller klare og holde ut til hun er 6 mnd og ikke trenger nattmat hvis hun får fast føde. Snakk med hs er mitt råd. Hjelpen er der;) Stå på Må si at selv så puppa jeg i søvn til han var 10 mnd og nattamma 1-3 ganger om natta.....slitsomt, men han sovna med en gang han var mett, så er jo ikke helt det samme.
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2008 #8 Skrevet 3. mars 2008 Hei... Føler meg faktisk litt kvalifisert til å svare på dette spm.. Har vært gjennom akkurat det samme selv, hun er nå 5 mnd og problemet har nesten løst seg. Først: det med smokken. Jeg prøvde å gi henne den rett etter at hun hadde fått pupp. Da fortsatte hun stort sett å smatte videre på den. Etter å ha prøvd med sutt i 4 mnd så satt den plutselig, så ikke gi opp, men gi henne sutt når hun er mett og fornøyd først. Og så den leggingen... For oss tok det 3 uker å få orden på det. Har ingen magisk kur som virker med en gang desserre. Mitt råd er: fortsett med det du begynte på. Det tar tid, men så går det over. Første kvelden tok 2,5 time hos oss. Så gikk det gradvis nedover. Det er knallhardt, men hvis du prøver i 1 uke, og så ser hvordan det har gått, så kan det kanskje gi en liten indikasjon på hvordan det kommer til å gå videre... Lykke til!!!!
Legekjærringa Skrevet 3. mars 2008 #9 Skrevet 3. mars 2008 huff, kjenner meg igjen. Min lille gutt er snart 7 mnd, og jeg har så vidt begynt å få rutine på natta...nesten. Er alene også. Har noen råd å gi deg men kan ikke oppsummere alt nå. Send meg en PM eller så kan jeg skrive litt mer senere her. Skal snart legge ut et innlegg på hvordan jeg har løst natt-problemet til min svært så seige, utholdende og bestemte sønn. Har vært "to skitt frem, en tilbake" her så jeg må bare se om natta blir ordnet i dag. For meg har det vært en lang prosess for å finne ut at hva som fungerer for min sønn, så kanskje dette er foreløpig noen raske råd på veien: * smokk * vogge i vogn (sove der en periode) a la Wahlgrens metode - slik drøyde jeg nattmåltidene og han ble vant til at det ikke ble så mye kos på natta. *faste rutiner, nøyaktighet i en periode, nok mat. Marker veldig tydelig forskjell på dag/natt. * mye arbeid med å få han til å føle seg trygg. Forarbeidet tror jeg har gjort at Ferbers metode på han(for å ta siste rest - sove hele natta) IKKE ble "skrike-kur". MEN din baby er for liten for den metoden akkuart nå. Må si at jeg fikk mye chatte-hjelp fra en annen mamma her
Athravil Skrevet 3. mars 2008 #10 Skrevet 3. mars 2008 Vesla her er bare 3 måneder og har stort sett sovet greit, når hun først har sovnet. For oss fungerer det veldig bra for innsovning når hun er pakket inn i et teppe. Har prøvd forskjellige varianter av svøping og det holder at hun får armene inntil brystet. Hun våkner lettere når armene er løse og vekker seg selv med å "slå ut" med armene. Nå sovner hun stort sett iløpet av 5 minutter, mens tidligere måtte vi stadig vekk "gi opp" leggingen og vente til hun sovnet av bæring, byssing og aktivisering igjen. Vet ikke om du har prøvd dette før, om ikke er det verd et forsøk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå