Anonym bruker Skrevet 1. mars 2008 #1 Skrevet 1. mars 2008 John Emil på 4 år skal bli storebror til en liten jente! Vi er ennå ikke enige om navn, men det er enda en stund til hun kommer så vi har god tid på oss. Men jeg har lyst å høre litt hva andre også synes om navnevalgene. John Emil er oppkalt etter sin oldefar Jon Edvard. Defor har vi lyst å kalle opp lillesøster også. Her er navnene vi kan tenke oss å bruke: Julianna Sofie Liv Elna Solveig Jensine (??!) Jørgine (??!) Min favoritt er Sofie. Hva synes dere om navnene? Og hvilke assosiasjoner har dere til navnene?
Smurfinee Skrevet 1. mars 2008 #2 Skrevet 1. mars 2008 John Emil var veldig fint:) Julianna: Ok navn,tenker på en pen jente:) Sofie: Klassisk og fint:) Liv: Fint:) Ikke vanlig blant babyer nå,det er positivt! tanten min heter Liv,derfor veldig positive assosiasjoner:) Elna: Nei..litt skravlekjerring...tenker på hun i karl&co Solveig: Fint,gikk i klasse med en solveig,søt og blond:) Jensine: Ok,litt gammeldags,men samtidig et sprekt navn:) Jørgine: Nei
prebs Skrevet 1. mars 2008 #3 Skrevet 1. mars 2008 Jeg synes Liv og Sofie er de fineste. Hvis dere ønsker dobbeltnavn, er jo Liv Sofie fint;) Ellers er de andre ok, jeg er litt skeptisk til Jensine og Jørgine, men kanskje noen bare må begynne å bruke navnene så vi blir vant til dem?! Jeg liker vanligvis godt navn som slutter på -ine.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2008 #4 Skrevet 1. mars 2008 John Emil og Liv Sofie Syns jeg passet veldig fint sammen!!
Vannmann35 Skrevet 2. mars 2008 #7 Skrevet 2. mars 2008 Sofie er veldig koselig, men kanskje litt oppbrukt.. Samtidig er det jo et veldig klassisk navn... Hva med Julia Sofie - da får du oppkalt to stk, har to navn som med storebror + et nydelig navn :-)
Lene J Skrevet 2. mars 2008 #8 Skrevet 2. mars 2008 Sofie er fint,litt kjedelig alene. Liker det bedre i dobbeltnavn Solveig er koselig. Hva med Ella Sofie? Julianna-tungt Liv-kjedelig Elna-mor til nils iMot i brøstet....ikke bra... Jensine-en s for mye Jørgine er fint! Hva med Sofie Jørgine?? Liv...Live
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2008 #9 Skrevet 4. mars 2008 John Emil var nydelig! Av jentenavnene likte jeg best Sofie. Julianna kan jo gjøres om til Julia, synes det er finere. Likte egentlig alle navnene, bortsett fra Elna. Litt for mye gammel kjærring-navn
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2008 #10 Skrevet 4. mars 2008 Julianna- heltok, men litt langt og tungt? Sofie- jeg syns det er grådi kjedli. Liv- flott navn Elna- putt inn en e da vel, så blir det ELENA Solveig - veldig pent navn Jensine og jørgine var tøffe navn
woo-woo Skrevet 4. mars 2008 #11 Skrevet 4. mars 2008 Julianna- Hva med Julianne??? Litt lettere med e enn a på slutten. Sofie- Kombinere?? Julie Sofie Liv- Liv Sofie? Elna- enig med anonym, Elena er finere Solveig - Fint navn Jensine- Søtt Jørgine- Ville ikke valgt dette navnet
ma-85 Skrevet 4. mars 2008 #12 Skrevet 4. mars 2008 Synes alle navna var OK, bortsett fra Julianna, som jeg synes er litt for mye av det gode. Synes Solveig, Liv og Sofie er klassisk pene navn. Elna synes jeg ikke er så ille heller. Stilig, og få små barn som heter det. Jensine og Jørgine er artige navn som sikkert er modne for en renessanse. Kombinasjoner kan feks være: Liv Sofie eller Elna Sofie De andre navna synes jeg er såpass lange at det blir for tungt med dobbeltnavn.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2008 #13 Skrevet 4. mars 2008 Takk alle sammen for fine forslag og komentarer :-) Ja, jeg tror også at navn som Jørgine og Jensine er klare for en renessanse nå! Er jammen ikke mange under 60 år som heter noe sånt! Hvertfall ikke som jeg vet om. Og det virker som at dere er mer eller mindre enige i akkurat det. Så vi har hvertfall bestemt oss for at hun skal hete enten Jensine eller Jørgine til mellomnavn! :-) Så da trenger vi å bestemme oss for fornavnet. Noen meninger om hvilket navn fra lista vår som vil passe til et av disse navnene? :-) Eventuelt andre forslag til førstenavn?
Anne Marte Skrevet 4. mars 2008 #14 Skrevet 4. mars 2008 Jensine er skikkelig søtt og tøft på en gang! Hva med Anna Jensine? Hvis ikke kunne kanskje Tuva, Ada, Hedda, Nora eller Thea vært fine navn til Jensine?
Lene J Skrevet 5. mars 2008 #15 Skrevet 5. mars 2008 Solveig Jørgine Live Jensine Live jørgine Sofie Jensine Sofie Jørgine Sol Jørgine Julia Jensine Ella Jørgine Elna Jensine Anna Jensine Anna Jørgine
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2008 #16 Skrevet 13. mars 2008 før jeg så at -ine navnene var bestemt, så kom jeg på et navn som ville være perfekt, så jeg kommer med det likevel jeg. her er ressonementet mitt: siden gutten heter john emil, hvor john er et gammelt tradisjonelt navn (og oppkalling) + emil som er et søtt popis navn så kom jeg på et navn jeg hørte en gang og syns var så fint. navnet er Liv Eline Liv vil jo da være oppkalling og gammelt og tradisjonelt på samme måte som John, og Eline er jo et pent, søtt og populært navn. på denne måten vil jo disse navnene passe veldig godt sammen! John Emil og Liv Eline!
<3 lykkeliten <3 Skrevet 13. mars 2008 #18 Skrevet 13. mars 2008 Julianna - er fint, men Juliane er nydelig Sofie - Klassisk og fint Liv - litt kjedelig Elna - nei Solveig - Nydelig Jensine - nei Jørgine - nei
Gjest Skrevet 13. mars 2008 #19 Skrevet 13. mars 2008 Liker ikke Jørgine, det høres utrolig oppkonstruert ut. Jensine er helt ok, men bra dere gir et fornavn slik at hun kan bestemme om hun vil bruke Jensine eller ei... Anna Jensine Julia Jensine Elna Jensine Sofie Jensine Alma Jensine Laura Jensine Synes forresten Julia Sofie var det desidert fineste av nevnte over.
suppegjøken Skrevet 13. mars 2008 #20 Skrevet 13. mars 2008 Jensine - for et staselig navn! Kanskje dere må legge til et litt mer vanlig navn også? Liv Jensine? Litt rart, kanskje? Jensine Marie - det klinger fint, syns jeg. Ellers likte jeg Solveig og Julianna (eventuelt Julianne). Lykke til med valget!
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2008 #21 Skrevet 13. mars 2008 Tusen takk igjen for alle forslagene dere har kommet med! :-) Og så bra at det er flere her som liker guttens navn da! Dere har kommet med mange fine forslag, og de har hjulpet oss litt på vei da vi valgte navn faktisk. Spennende å se hva andre folk syns er pent og ikke. Et forslag jeg beit meg spesielt fast i var Liv Eline! Jeg syns det var vanskelig å si, tunga slo nesten krøll. Men jeg forandret litt på det, til Liv Elise, som jeg syns var veldig fint :-) Desverre blir ikke jenta vår å hete det, men min søster syntes det var så fint at hun og mannen vurderer det til jenta si som de venter! ;-) Ja, gutten vår har et gammelt navn og et poppis navn, så vi vil at søsterns navn skal være litt i samme stil.. Vi vurderer enten: Malin Jensine Malin Jørgine
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå