Anonym bruker Skrevet 29. februar 2008 #2 Skrevet 29. februar 2008 Jeg har flyet med 6 uker gammel baby og oppover... Går helt fint, det!
Anonym bruker Skrevet 29. februar 2008 #4 Skrevet 29. februar 2008 Skal reise på tirsdag og gruer meg så frytelig... Lurer på om jeg er helt sprø? Men godt å høre at andre er like "sprø".
Musemor med tre søte små Skrevet 29. februar 2008 #5 Skrevet 29. februar 2008 Vi dro fra Oslo til Bodø når guttungen var ca 3 mnd. gammel. Trikset er å gi barnet pupp eller flaske når flyet letter og lander for å unngå at barnet får dotter i ørene. Syns egentlig det gikk overraskende lett. Ingenting å grue seg til.
Krokka og prinsessa Skrevet 29. februar 2008 #6 Skrevet 29. februar 2008 Men går pupping an med belte på barnet da?
Anonym bruker Skrevet 29. februar 2008 #7 Skrevet 29. februar 2008 Vi skal andre veien vi da. sitter barnet i fanget da eller?
hjertebank m/gutt07&jente09 Skrevet 29. februar 2008 #8 Skrevet 29. februar 2008 Jeg fløy fra USA til Norge på juleferie når gutten min var 3,5 mnd gammel, og det gikk kjempefint. Han sutret litt når vi landet, men da sørget jeg for å amme han litt. Ellers var han stort sett rolig og veldig våken. Koseteppe, smokk og noen leker er greit å ha med i stelleveska. Det hadde vært verre å fly med han nå som han er 6 mnd og en liten sprellemann.....
Anonym bruker Skrevet 29. februar 2008 #9 Skrevet 29. februar 2008 Vi gir bare flaske. Kanskje smokk gjør samme nytten? Kan man foresten ha med flaske?
hjertebank m/gutt07&jente09 Skrevet 29. februar 2008 #10 Skrevet 29. februar 2008 Jeg tror man ikke får noe belte på barnet når de er så små. Vi måtte bare la han ligge i armene våre, så vi ble litt slitne i armene etterhvert gitt.....
Musemor med tre søte små Skrevet 29. februar 2008 #11 Skrevet 29. februar 2008 Vi hadde ikke noe problemer med å amme med beltet. Ellers så er barnemat ink. flasker untatt sikkerhetsregelen, så du får det med på flyet
Gjest Skrevet 1. mars 2008 #12 Skrevet 1. mars 2008 Jenta vår er nå et halvt år. Og hun har vel vært på flere flyreiser enn de fleste på hennes alder. (Vi bor litt langt fra alle, så det har blitt mye reising) Første gang var hun 4 uker. Det har ikke vært noe problem hittil. Og det går fint an å amme selvom hun sitter i sikkerhetsbeltet. Dette beltet er festet til ditt belte. Ammer ikke selv, men har gitt henne flaske de gangene hun har vært litt tett og hatt mulighet til dotter i ørene. Smokk fungerer ikke like bra, da de ikke svelger. Og det er det som må til for å få bort dottene.
enpå3ogenpå1 Skrevet 1. mars 2008 #13 Skrevet 1. mars 2008 skjønner godt at du gruer deg! Men det kommer til å gå å fint. Vi fløy første gangen når gutten var 3 uker, men da var jo pappan med og alt var så mye enklere. Han fikk en kombinasjon av flaske og smokk på veien opp og ned og det gikk kjempefint. Ikke et knyst fra bebisen. Jeg og babyen (14 uker) skal fly alene til oslo nå til onsdag og jeg og gruer meg litt. Mye pikk pakk som skal med - baby, vogn, stor sekk. Folk er ikke alltid like hjelpsomme og hva gjør jeg med ungen når jeg skal pakke ned vogna? Legge han på gulvet? Få noen til å holde han(neeeeeei, tenk om de stikker av me'n!!! hehe). Skal ha med babybjørn eller slynge å bære han i ihvertfall. Og gjøre klar en flaske før sikkerhetskontrollen. De er ikke strenge på barnemat, du kan ha med ferdig blandet melk, ferdig nan, pulver eller hva du vil. Men ikke vannn til å blande med eller varme opp i. Det må du fikse på innsiden. Det kommer til å gå så fint for oss begge. Er vi ikke super-mammaer kanskje???
Mazza** Skrevet 1. mars 2008 #14 Skrevet 1. mars 2008 fløy til Usa da han var 8 uker og det var ikke noe problem Hadde med softbag ombord som han sov i, det var superkjekt!
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2008 #15 Skrevet 1. mars 2008 Jeg fløy da gutten var 8-9 uker og det gikk kjempegreit.. belte var lettere å ha på når man ammet enn når man holdt ungen opp.. så amming med belte var absolutt ikke noe problem.. Hadde også med storebroren på 2,5 år og han fikk smokk under landing og letting... ingen av dem viste tegn til dotter i ørene... Ellers har jeg lest etterpå at man kan gi nestespray til dem slik at de blir mer åpen. Da får man heller ikke så lett dotter i ørene.. (du får kjøpt egen nestespray til de under 2 år)
Sannali Skrevet 2. mars 2008 #16 Skrevet 2. mars 2008 Har nettopp vært en tur i nordnorge med tulla vår som var knappe fem uker når vi reiste. Flyturen er på 1 t og 20 min. Begge turene var fullsendig problemfrie, sett bort fra at mammaen reiste i sko som pep i sikkerhetskontrollen og med husnøklene i lomma. Blir en stund til jeg reiser uten pappaen ja:) Jeg ammet på når vi lettet og landet på vei nordover, men sørover fikk jeg beskjed av flyverten at barna skal sitte fremover på fanget mens "setebeltet festet" lyser. Dette for at de ikke skal få nakkeskader dersom det blir en plutselig oppbremsing etc. Var litt bekymret for at trykkendringene skulle føre til at hun fikk vondt, men hun bare tittet rundt seg og syntes det hele var stor stas. Hun hadde smokk for sikkerhets skyld, denne kan nok ha hjulpet endel. Jeg tror ikke du skal bekymre deg for å reise når babyen er tre måneder, det eneste jeg ville tenkt litt ekstra på er når på dagen dere skal reise og hvor lang turen er. Dersom babyen har innarbeidet soverutiner som blir brutt opp av reisingen (nødvendigvis ikke flyturen men alt peset før og etter) kan det være lurt å legge opp reiseruten deretter, evt forsøke å legge om sovingen en stund i forkant, begge deler kan nok være ganske vanskelige å få til men forsøket verd... Ellers er det evig nok å bære på baby og stelleveske når man i tillegg gjerne skulle hatt av seg egne ytterklær inne på flyplassen og flyet, less is more!! Evt ta med eget pakkesel i form av pappa eller annet reisefølge:) Lykke til og god tur!
Anonym bruker Skrevet 2. mars 2008 #17 Skrevet 2. mars 2008 Har flydd flere ganger alene, og det er enklere jo yngre de er;) Jeg har måttet stå med en hånd på en vilter ett-åring og pakket inn vogn med andre hånda:) Hehe, ikke lett. Du har fått mange fine tips her, skal supplere med et par. Hvis du ikke har et sammenleggbart stelleunderlag bør du ha det til stell både på fly og flyplassen, ev håndkle går sikkert også fint:) Ta gjerne også med et ekstra skift i forhold til hva du trenger. Min bæsjet seg ut fra topp til tå på heathrow en gang, så han måtte reise videre litt halvpåkledd hehe. Jeg har hatt nytte av en liten gjennomsiktig mappe (slags sminkemappe), med lås hvor jeg har lagt alle reisedokumenter, klokke etc, ev pass. Da er det bare å fiske opp mappa fra stellebagen med en hånd mens du holder baby med andre hånd. Ser lettere hva det er og at alt er på ett sted, og da kan feks innsjekkpersonalet lett ta boardingpasset ut derfra selv. God tur!
mamma til s@lma Skrevet 2. mars 2008 #18 Skrevet 2. mars 2008 Jo da, alle må ha belte på, selv de aller minste babyer. Man får et spesielt baby-belte som man fester til sitt eget under take off og landing, pluss en spesielt infant- redningsvest. Du får ikke lov å holde babyen i armene uten at den ha på beltet, og hvis du får gjort det, så bryter flyvertinne som lar deg å gjøre det sikkerhetsregler. Personlig synes jeg det er bare tull, for om flyet skulle styrte, så omkommer alle uansett, med eller uten belte, men ved dramatisk nødlanding uten katastrofe som følge har det kanskje noe funksjon. Men det var ikke spørsmålet vel..
mamma til s@lma Skrevet 2. mars 2008 #19 Skrevet 2. mars 2008 Vi har fått lov til å ha med termos med varm vann og flasker med kaldt vann om bord, Bergen-København og Bergen- Oslo, så det går helt greit. Alt er lov når man reiser med baby, man må kanskje smake på ting eller likn, men man får lov å ta de med og.
Gjest Gul stjerne Skrevet 2. mars 2008 #20 Skrevet 2. mars 2008 Det går såååå fint! Bare husk neseppray/ dråper til den lille, så unngår du øreverk, og turen blir bare kos. Bruk sprayen før du går på flyet.
dimeglio Skrevet 3. mars 2008 #21 Skrevet 3. mars 2008 Flòy til Norge fra Italia i julen da lillegutt var bare 1 mnd.... saa hvis du er gal, hva er jeg da..................? Det gikk saa fint, ikke noe òrevondt. Pròvde aa amme ham ved letting og landing, men var ikke hver gang han ville, saa da bare holdt jeg ham litt opp. Viktig at hodet er hòyere enn kroppen pga trykk. Fikk belte til aa feste i mitt, hadde ham paa fanget hele tiden. det gikk som en dròm. Skal fly med ham igjen til paaske, da blir han 4 mnd. Lykke til med flyreisen, det gaar saa fint atte:)
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2008 #22 Skrevet 3. mars 2008 Tusen tusen tak for alle svar damer! Godt å ha dere. I morra drar vi. Nå tror jeg alt skal være pakket og klart. Er veldig spent. Men har blitt mye roligere etter å ha lest alle svarene fra dere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå