Vimsemamma og trolldukka Skrevet 29. februar 2008 #1 Skrevet 29. februar 2008 Noen som har forslag til sanger, underholdinig? Og gode pyntetips? Har enda god tid, men syns det er så koselig:) Flott hvis dere vil dele tips og erfaringer!
*smula* Skrevet 29. februar 2008 #2 Skrevet 29. februar 2008 Vi hadde ingen sanger eller underholdning, men skulle vi hatt sanger, tror jeg vi hadde valgt vanlige barnesanger. Vi pyntet bordet med turkise lys, hvite roser i høye vaser og røde lekebiler.
Renate77 ♥med gutt og jente♥ Skrevet 29. februar 2008 #3 Skrevet 29. februar 2008 Vi har ikke hatt sanger og underholdning i noen av dåpene. Har pyntet bordene med blomsteroppsatser som vi har laget selv + stearinlys (blå til sønnen og rosa til datteren ) ) Kjøpte noen søte dåpsservietter også. Gjør ikke mer ut av det enn det.
Vimsemamma og trolldukka Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #4 Skrevet 29. februar 2008 Ja, jeg har sett slike servietter med barnets navn på, de er jo herlige da! Noen tips til bordkort/innbydelser en kan lage selv f.eks?
Renate77 ♥med gutt og jente♥ Skrevet 29. februar 2008 #5 Skrevet 29. februar 2008 Vi hadde ikke innbydelser. Hadde jo bare nærmeste familie, så vi sa bare hvilken kirke + klokkeslett. Med førstemann hadde vi ikke bordkort. Folk fikk sitte hvor de ville. Med andremann var familiesituasjonen litt annerledes (noe skilsmissegreier og nye menn og koner... you know..) Så da klippet vi ut rosa hjerter av farget tykt ark og skrev navnene på. Enkelt og greit )
Vimsemamma og trolldukka Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #6 Skrevet 29. februar 2008 Ja, tror jeg vil ha det ganske enkelt og stilrent, men likevel "koselig", om du skjønner? Vi må nesten ha bordkort, både jeg og han har skilte foreldre - som igjen har fått seg nye, og nye barn. Vi blir maaaaangen..
Gjest Skrevet 29. februar 2008 #7 Skrevet 29. februar 2008 Hei:o) Gå inn på profilen min så får du se flotte bilder av dåpen vi hadde til lillemor , søndag som var. Min venninne ordnet så og si alt, for hun elsker sånt! Trekte om stolene med spandeks bestilt fra USA tom!!! Sydde egne duker, laget papiret selv , blomster, bordkort løper +++ Skikkelig fint ble det!
Vimsemamma og trolldukka Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #8 Skrevet 29. februar 2008 Vuggi Vuggi : Fytti katta så fint, har jo ikke ord jeg,hehe! Akkurat i den duren jeg drømmer om, men liksom ikke greier sette sammen:) Hvor har du fått inspirasjonen fra? Jeg er imponert, skikkelig nydelig altså!
Kahbean Skrevet 29. februar 2008 #9 Skrevet 29. februar 2008 Her er noen gode tips og ideer.... http://www.dku.no/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 http://www.daapssiden.no/index.html
Gjest Skrevet 29. februar 2008 #10 Skrevet 29. februar 2008 Vi skal ha Lykkeliten som allsang før vi spiser, så skal typen holde en kort tale og lese et fint dikt. Etterhvert skal vi synge en sang som vi skriver tekst til, og til kaffen skal typen spille en egenlaget sang på gitar til gullet. Som pynt skal vi ha masse fine blomster, og bilder på veggene og på bordene av gullet fra han var nyfødt og frem til nå. På "kaffe-bordene" legger vi ut bildealbum som jeg har laget og en hilsenbok som de kan skrive i.
Vimsemamma og trolldukka Skrevet 29. februar 2008 Forfatter #11 Skrevet 29. februar 2008 Takk for mange gode tips, forslag og bilder:)
Hikken Skrevet 29. februar 2008 #12 Skrevet 29. februar 2008 http://www.barnimagen.com/felles/brukere/profil?id=480913 Se på bildene hennes, peeeeent pyntet :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå