*teresa* Skrevet 27. februar 2008 #1 Skrevet 27. februar 2008 Noen som ikke helt vet om de skal vaksinere barnet sitt med hensyn til mmr og autisme.
juni-august-mai gull:):):) Skrevet 27. februar 2008 #2 Skrevet 27. februar 2008 ja skal gjøre det,men skal drøye det til hun er 2.5 år for da er kroppen større og tåler mer av en så stor vaksine...samme gjor jeg med sønnen min for 7 år siden:)
Afrodite´71 Skrevet 27. februar 2008 #3 Skrevet 27. februar 2008 Jeg vaksinerer ikke, og i hvert fall ikke MMR. Meslinger, røde hunder og kusma er ikke farlig og styrker imunforsvaret om du får det. Det er bedre å vente til ungen er i tenårene med MMR, for det er da det kan være fare for komplikasjoner om de blir syke. Når det gjelder de andre vaksinene, holder vi oss unna dem også til vi ev. ser at det blir nødvendig mht. utenlandsreiser, epidemier etc. Jeg har snakket med foreldre som har "mistet" sitt barn til autisme, og som sa at de la et frisk barn om kvelden og sto opp med et autistisk. Nei takk!
betty74 Skrevet 27. februar 2008 #4 Skrevet 27. februar 2008 Jeg kommer til å ta MMR-vaksinen når mini er 2,5 år. Gjorde også det med nr en som staks fyller 7. Det var mye debatt rundt dette da eldstemann var baby, så jeg turte rett og slett ikke ta sjansen. Som en annen skriver her er det som regel ikke farlig å få disse sykdommene. Et unntak kan være meslinger, men det er jo ingen som får det lenger. Jeg ville uansett sørget for å vaksinere på sikt, gutter kan bli steril av kusma og det er farlig for forsteret om mor får røde hunder når hun er gravid. Ofte blir en autisme-diagnose satt rundt 1,5 års alderen og jeg vil ikke gå resten av livet å være usikker på om det var vaksinen som utløste dette dersom min barn skulle bli rammet ( bank i bordet!) Ellers er jeg for vaksinering bare så det er sagt.
alvis Skrevet 27. februar 2008 #5 Skrevet 27. februar 2008 Jeg har tenkt å dele opp sprøyten i 3 deler. Så blir ikke den så "sterk". I tilegg skal han være helt frisk...ikke snufsen en gang.
Anonym bruker Skrevet 27. februar 2008 #6 Skrevet 27. februar 2008 Nå er jo grunnen til at nesten ingen får meslinger nettopp det at de fleste vaksineres mot den! Så årsaken til at ditt barn sannsynligvis går klar av meslinger selv om du utsetter eller ikke tar vaksinen er at de fleste andre velger å vaksinere. Hvis veldig mange gjør som dere som ikke følger det ordinære vaksinasjonsprogrammet vil disse sykdommene trolig komme tilbake igjen.
*1+1=2 små* Skrevet 27. februar 2008 #7 Skrevet 27. februar 2008 jeg har tenkt å følge programmet for vaksinering, men har også tenkt å dele opp MMR vaksinen!!!
Anonym bruker Skrevet 27. februar 2008 #8 Skrevet 27. februar 2008 Når tar de denne vaksinen på barna? Jeg vet ikke helt om jeg vil at min gutt skal få denne...flere og flere får jo autisme.
Anonym bruker Skrevet 27. februar 2008 #9 Skrevet 27. februar 2008 Ta nå en prat med de på helsestasjonen før dere bestemmer dere for å la være å vaksinere da, det er masse dokumantasjon på at den forbindelsen mellom autisme og mmr ikke stemmer! Les dere opp på fakta og ikke bare tro... Jeg kjenner personlig en jente som fikk meslinger på barneskolen, hjernehinnebetennelse som ettersykdom, to mnd på sykehus og varige mèn. Det er en god grunn til at vi vil utrydde disse sykdommene! Og ekspertene har ikke innført de for å få flere autister... Men når det er sagt har jeg selv delt opp vaksinene til mine barn, synes det er mye for en liten kropp å skulle danne motstandssoffer mot flere sykdommer på en gang. Gjorde det med de første vaksinene også jeg, ingen får sette en sprøyte i hvert lår på min baby, bare en om gangen, jeg kommer heller tilbake om to uker og tar den neste.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå