Anonym bruker Skrevet 27. februar 2008 #1 Skrevet 27. februar 2008 Med et barn på 1 år? Hvordan gikk det og fikk sonden og apparatet være i fred?
Sommerfugler Skrevet 27. februar 2008 #2 Skrevet 27. februar 2008 Gutten min var litt over året første gang og det gikk kjempefint! Vi har gjort dette flere ganger etterhvert som han ble større og vår erfaring er at både innsetting og risiko for at ting blir tuklet med øker med alder... Lykke til!
Elle Vilde Skrevet 27. februar 2008 #3 Skrevet 27. februar 2008 Min var 1 1/2, og det gikk kjempefint! Var vanskelig å sette inn sonden, fordi hun kjempet så hardt i mot, på tross av at hun hadde fått dormicum. Vi var tre voksne til å holde fast, og klarte det faktisk ikke! Når hun først hadde fått den inn, roet hun seg kjapt, og prøvde å dra den ut det første kvarteret, men etterpå var den glemt!!! På vårt sykehus hadde de bare veske til den, og hvem får en etåring til å gå med veske? Vi hadde heldigvis løs vogn-gåsele i vogna, og tok løs denne, slik at hun bar apparatet som ryggsekk. Det fungerte kjempebra! Om natta tredde vi apparatet gjennom nattdrakten hennes og ut av buksebenet og la det nederst i senga, for da viklet hun seg ikke inn i ledningen/slangen. Å ta slangen ut var helt uproblematisk. Dette går helt sikkert kjempefint!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå