Anonym bruker Skrevet 21. februar 2008 #1 Skrevet 21. februar 2008 Jeg har ei datter som heter Natalie (stor 15 år :-). Det virker som om det er et navn som man enten liker eller hater. Er det slik ? Kunne vært artig å se hvor mange som liker det og hvor mange som hater det:-) ?
Gulp Skrevet 21. februar 2008 #2 Skrevet 21. februar 2008 Jeg liker det veldig godt. Men ja, det er visst et navn som er veldig enten-eller. Vet ikke hvorfor, jeg syns jo det er vakkert.
Troillpia Skrevet 21. februar 2008 #3 Skrevet 21. februar 2008 Jeg synes Natalie er et kjempefint navn :-)
prebs Skrevet 22. februar 2008 #5 Skrevet 22. februar 2008 Jeg synes det er pent:) Ville skrevet Nathalie, men det er jo en smaksak.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #6 Skrevet 22. februar 2008 ja Nathalie er veldigt fint syns jeg=) jeg heter de i andre navn=) og viss jeg får en jente ska hon hete Nova Nathalie?=)
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #7 Skrevet 22. februar 2008 Jeg synes Natalie er kjempefint og tror det blir det navnet om det kommer ei jente!
Vannmann35 Skrevet 22. februar 2008 #8 Skrevet 22. februar 2008 Jeg misliker navnet sterkt - for meg er det et navn jeg husker fra oppveksten, og forbinder med halvt utenlandske jenter fra problemhjem, som sminker seg alt for hardt og er frekke i kjeften... Det er det som er min erfaring - og det er jo sånne erfaringer som ofte gjør at man liker eller misliker et navn.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2008 #9 Skrevet 22. februar 2008 Jeg har det forholdet til Veronica, Viktoria, Ida , Cecilie, kunne aldri ha gitt mitt barn noen av de navnene :-).
turtlebug, med bebi i magen:) Skrevet 22. februar 2008 #10 Skrevet 22. februar 2008 Synes Natalie er nydelig Liker også Nathaniel (som mange mener er veldig femi)
nat&alex Skrevet 22. februar 2008 #11 Skrevet 22. februar 2008 Hei Jeg heter Natalie selv og synest det er kjempe fint!!! Vile aldri hetet noe annet!! Som oftest når jeg presenterer meg får jeg høre hvor fint navn jeg har!
ma-85 Skrevet 22. februar 2008 #12 Skrevet 22. februar 2008 Aner ikke hvorfor - men det er faktisk det styggeste navnet jeg vet om. Synes det er helt forferdelig - ser for meg en skikkelig frekk og slem jente... Desverre Du spurte hva folk mente...
Gjest Skrevet 22. februar 2008 #13 Skrevet 22. februar 2008 Jeg synes Natalie er veldig pent. Men assosiasjoner hører også ofte med, og jeg har gode ass. til Natalie.
BlåklokkaVest Skrevet 23. februar 2008 #14 Skrevet 23. februar 2008 Jeg liker det navnet utrolig godt! :-)
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2008 #15 Skrevet 23. februar 2008 Takk for mange tilbakemeldinger på innlegget. Jeg er absolutt ikke såret over at ikke alle liker navnet :-). Smaken er som sagt som baken. Det er mange år siden vi ga vår datter navnet og heldigvis trives hun godt med det. Det er slett ikke alle med navnet som får problemer :-) Vår datter går det i alle fall veldig bra med. Forhåpentligvis blir vi ikke sett på som et problemhjem heller :-). Vi hverken røyker eller drikker, høy utdanning har vi også :-). Men, smaken på navn endrer seg jo også med alderen (vi var 21 år da vi ga datteren vår navnet) når vi nå venter barn igjen blir det nok ett kortere navn som Erle eller kanskje Sofia.
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2008 #16 Skrevet 23. februar 2008 Får jeg ei jente til blir hun kalt Natalie - et navn jeg liker godt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå