Gå til innhold

Bruker man Talkum-pulver nå i disse tider?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har aldri brukt det på mine tre. Har brukt potetmel på sår rumpe.

Skrevet

Enig... Potetmel er gull verdt :o)

Skrevet

Talkum får du kjøpt på apoteket og hos enkelte "naturmedisinske" forretninger. Jeg tror jeg kommer til å bruke talkum på min førstefødte. Kommer ihvertfall til å prøve det =) Poenget er jo, uansett hva man bruker, at pudderet man bruker skal binde fuktigheten, er det ikke? Og det fungerer ihvertfall talkum fint til =) Men det er jo masse andre saker som binder fuktigheten minst like godt da =)

 

Vi får prøve oss frem tror jeg =)

Skrevet

Får man ikke kjøpt babypudder på vanlig matbutikk da...? Det gjorde man når jeg fikk min første tror jeg... Jeg kommer nok til å bruke litt pudder nå også, etter bad osv.

Skrevet

Får kjøpt pudder uten parfyme på apotek.. Brukte det nå og da på jr, spesielt på bena for der ble han fort fuktig, så det brukte vi ofte.. Men litt i armhulene når han hadde badet og slikt gjorde jeg også innimellom! Viktigste er jo å tørke dem godt og ha olje i vannet.. . Fikk jeg lære da! :-)

Skrevet

jeg skal bruke talkum-pulver og, det fungerte kjempebra sist gang.

Skrevet

Om du skal bruke engangsbleier så er disse så bra nå at bebisene ikke blir særig fuktige. Om de blir litt såre så lønner det seg heller å bruke en god sinksalve (anbefaler Weleda sin stellekrem! Kjempegod, nr 1 her i huset ble kvitt sårhet over natta med den!)

 

Problemet med pudder er at det vil binde opp fuktigheten før den går inn i bleia og det kan da være større sjanse for at babyen vil bli sår. Litt motsatt av hva man vil. Var annerledes når bleia ikke tok opp så mye fuktighet!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...