Anonym bruker Skrevet 18. februar 2008 #1 Skrevet 18. februar 2008 Jeg liker veldig godt Gunelie eller Gunelia. Det er etter min oldemor. Hva synes dere?
godiva med 3 gull Skrevet 18. februar 2008 #2 Skrevet 18. februar 2008 Synes desverre de er akkurat det, gammeldagse og særdeles lite pene...
Vannmann35 Skrevet 18. februar 2008 #3 Skrevet 18. februar 2008 Synes de var fine og spesielle - navn man kan smake litt på :-)
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2008 #4 Skrevet 18. februar 2008 Nei....ikke så fint, syns jeg. Hva med Gunilla? Blir det for svensk?
*Athena* Lucas,englepia+Dani! Skrevet 18. februar 2008 #5 Skrevet 18. februar 2008 Har aldri hørt de navnene, men hva med Cornelia..det er jo litt likt hvertfall
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2008 #6 Skrevet 18. februar 2008 Det var spesielle navn som jeg aldri har hørt før, men d trenger ikke være negativt, heller mer positivt. Etter å ha "tygget" litt på navnene så synes jeg de er ganske fine Jeg likte da Gunelia best, det er litt lettere å si enn Gunelie... Tror det ville vært fint både som fornavn og som mellomnavn! Noen liker ikke slike gammeldagse navn, men akkurat det skjønner jeg ikke helt... Så klart, noen gamle navn er finere enn andre. Men å oppkalle barnet etter forfedre og slektinger synes jeg er en fin ting å gjøre. Selv er jeg oppkalt etter min bestefars tante, og det gjør at jeg føler at navnet mitt har en "verdi" på en måte, og er stolt av navnet mitt. Selvfølgelig kan det være like fint å kalle barnet noe man synes er et fint navn, og som ikke har noe med familebånd eller noe slikt å gjøre. Det er så klart opp til hver enkelt hva de legger i det å finne navn til barnet sitt Når jeg selv en gang får barn, vil jeg oppkalle det/de etter eldre familiemedlemmer. Navn fra min familie som er aktuell er: Louise, Anna, Kirsti, Jørgine/Jørgen, Johannes, Aksel, Mikal, og Isak.
turtlebug, med bebi i magen:) Skrevet 18. februar 2008 #7 Skrevet 18. februar 2008 Generelt er jeg ingen stor tilhenger av typiske gammeldagse navn (Borghild, Ragnhild, Bergliot osv.), men disse to synes jeg var veldig fine Tror jeg likte Gunelia best
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå