Kakedeig Skrevet 14. februar 2008 #1 Skrevet 14. februar 2008 Hallo der ute. Er det noen av dere som har prøvd inseminasjon? Nå er vi endelig henvist til assistert befruktning. Fikk beskjed om at vi kunne prøve inseminasjon fordi egglederne er åpne. Er det noen her som har prøvd det og lyktes med det??
Gjest Skrevet 14. februar 2008 #2 Skrevet 14. februar 2008 Vi er i gang med inseminasjon nr 2 nå. Var på Riksen og fikk første "dose" idag og skal tilbake i morgen. Ingenting galt å finne med noen av oss, så håper derfor at det kan klaffe denne gangen.
Kakedeig Skrevet 14. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 14. februar 2008 Så spennende! Kanskje det er nok både for den ene og den andre.... Hadde vært bra å slippe alt styret med prøverør.... Lykke til Turbotrollet;)
Kick80 Skrevet 14. februar 2008 #4 Skrevet 14. februar 2008 Hei! Vi er nettopp ferdige med første runde AIH. Vi lyktes dessverre ikke, men jeg har hørt om andre her inne som det har klaffet kjapt for med denne metoden. :-) Vi kommer til å be om prøverør nå. Lykke til!
linri Skrevet 15. februar 2008 #5 Skrevet 15. februar 2008 hei. vi har prøvd nå i 2år, blitt utredet,finner ikke noe,så nå skal vi videre i prosessen. det er da snakk om å prøve insiminering. blir spennende å se. ønsker lykke til!!!!!!!
gizmo2 Skrevet 15. februar 2008 #6 Skrevet 15. februar 2008 Vi fikk en nydelig datter for ett år siden ved AIH på første forsøk ) Nå skal vi snart prøve igjen. Masse lykke til!
Kakedeig Skrevet 15. februar 2008 Forfatter #7 Skrevet 15. februar 2008 Så koselig å høre da! Må man gå på pergo for å prøve aih? Jeg fikk så jævlig kraftige menssmerter de gangene jeg har gått på pergo, men det er vel sikkert større sjanse for å lykkes med aih enn bare pergo.... Hvordan foregår egentlig det hele?? Er litt usikker på hva vi velger å gjøre.
Gjest Skrevet 15. februar 2008 #8 Skrevet 15. februar 2008 Det er i alle fall vanlig "oppskrift" at man starter med pergo på dag 3, tar Menopur siste dag med Pergo og gjerne et par dager tilsammen. Så inn til UL for å sjekke når el-sprøyta kan settes. Så får man tid når sprøyta skal settes. Neste dag drar mannen inn og leverer sakene i en kopp (hehe) ca 2 timer før man selv skal dit. Så prepareres de små tapre soldatene og de beste blir valgt ut. Disse føres opp i livmoren gjennom et tynt rør. Sparer dem for en del svømming. Og så er det bare å krysse beina og håpe at de finner fram Man kan visst også prøve AIH i natulig syklus, altså uten medisiner
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå