Gå til innhold

Amming og eksem hos mor


Happy_girl med MiniMonster!

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg sliter en del med eksem, og den eneste salven som fungerer for meg er Elocon 0,1%. Tar jeg ikke på denne salven sprer eksemet seg og det blir virkelig ille.Problemet er at salven er jo en ekstremt sterk salve (steroide), og jeg er redd den går over i melka.

 

 

Er det noen andre med erfaring rundt dette, som vet om jeg kan bruke denne salven mens jeg ammer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Se i Felleskatalogen:

http://www.felleskatalogen.no/felleskatalogen/?mainpage=/felleskatalogen/show.do%3Ffilename%3D/content/preparat-register/E/Elocon_Schering-Plough_83441.html

 

Det står bla.

 

Overgang i morsmelk: Ved topikal applikasjon av begrensede hudområder er det lite sannsynlig at barn som ammes påvirkes. Brystene må ikke påsmøres rett før amming.

 

Er du usikker er det beste å ta kontakt med lege.

Skrevet

Står jo også fra Felleskatalogen:

Elocon har betennelseshemmende og kløestillende effekt på psoriasis og eksem. ... Rådfør deg derfor med lege før regelmessig bruk under amming.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...