mamma'n til ina og ada;o) Skrevet 10. februar 2008 #1 Skrevet 10. februar 2008 Hvor lenge må man holde på med å koke flasker egentlig?
Tussa og Sofie Skrevet 10. februar 2008 #2 Skrevet 10. februar 2008 Det er vel litt forskjellig ifht vannkvaliteten der du bor. Hør med HS hos deg hva de mener. Mange slutter jo å koke flaskene når de er rundt 5-6 mnd fordi de putter alt annet i munnen da. Men tuttene anbefaler man at kokes hele tiden, mens flaskene kan gå i oppvaskmaskin på 65-70 grader. Se på www.flaskeposten.org der står det noe om det. Selv har jeg planer om å slutte i 5 mnd alder ;o) Bor i Oslo.
Matja Skrevet 10. februar 2008 #3 Skrevet 10. februar 2008 Jeg sluttet å koke for en uke siden. Da var lille gull 9 mnd. Nå går alt i oppvaskemaskinen, og jeg har nok flasker til at jeg ikke trenger å vaske en maskin hver dag. De på flaskeposten kokte alt så lenge de ga babyene flaske. Tror du må følge din egen magefølelse. Det gjorde jeg
Poteto Skrevet 11. februar 2008 #4 Skrevet 11. februar 2008 eg er sluttet å koke nå.. hun er 6 mnd. men sluttet for en måned siden. hiver suttene i microen og flaskene i maskinen.. veldi enkelt..
"gullet" Skrevet 21. februar 2008 #5 Skrevet 21. februar 2008 jeg fikk høre på sykehuset før jeg dro hjem at man ikke trengte og koke flaskene, oppvaskmaskina holdt lenge
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå