Anette25 Skrevet 8. februar 2008 #1 Skrevet 8. februar 2008 Hvordan går det med dere..??? Kjenner jeg bynder bli utolmodig selv nå.. Noen dager har jeg ekstreme tr smerter andre dager ingenting.
WishToBeMom Skrevet 8. februar 2008 #2 Skrevet 8. februar 2008 hei Anette25, Var litt aktivitet på uke 5- tråden igår...Tror alle prøver å distansere seg litt fra BIM, kan sikkert være fornuftig det. Jeg er igang med rugedag 9. Nå er det nervepirrende dager, løper ofte på do, angst for å se noe rødt! Og skjønner ingenting av kroppen, en dag er alt rolig og stille i magen, andre dager er det murringer... Tegn/ ikke tegn eller hormonene som spiller meg et puss??? Og skal mensen komme, så er det bedre at den kommer fort ! Bruker du crinone? Har du hatt mye rester/ utflod? Jeg har ikke det, kan komme litt etter 2-3 dager, men ikke noe farget ennå.. Hadde snev av bittelitt rosa rest for 2 dager siden og en bitte-bitte-bitte-liten rødbrun klump på truseinnlegget (sorry detaljer) - alt tolkes her.... Ønsker deg lykke til, håper det blir 2008 høstbabyer på oss alle sammen!
Anette25 Skrevet 8. februar 2008 Forfatter #3 Skrevet 8. februar 2008 Hei WishToMom.. Lovde egentlig meg sjøl og sambo å ikke være her selv denne gangen, men det gikk ikke. Er på rugedag 7 i dag. Bruker crinone ja, å har ikke hatt like mye rester denne gangen som forige gang. Men i dag når jeg dursjet å skulle skylle litt oppi så jeg plutselig det lå en del rester på gulvet, ekkelt. (unnskyld detaljer). Noen av restene har vært kjempe mørke. Forigegang fikk jeg tr på rd 15, crinonen kan vel gjøre så tr kommer seint. Når skal du teste???
WishToBeMom Skrevet 8. februar 2008 #4 Skrevet 8. februar 2008 Hei igjen, Jeg hadde også bestemt meg for å kutte ut BIM under forsøkene - for blir så innmari fokusert på dette og grubler altfor mye... Er 14 lange og tøffe dager! Jeg skal teste neste onsdag, 13.feb. Men skal visst teste frem til dag 16 nå pga fryseforsøket sa de på klinikken. Når skal du teste? Hører litt ulikt om crinone, mange har masse rester når de bruker den, mange får ut masse rester når de får blødning etter mislykket forsøk, og noen får rester som kommer og går ... Er vel ikke noe symptom på noe dette heller.. Jeg har foreløpig bare hatt lyse rester, men noen kan få såre slimhinner, eller kanskje du har hatt festeblødning?? Krysser fingre og tær for deg og meg! Klem
Grublegruble Skrevet 8. februar 2008 #5 Skrevet 8. februar 2008 Heia jenter, her er iallefall jeg! Dere har helt rett, kjenner jeg noen dager må litt bort fra fokuset på dette, mens pliutselig andre dager er behovet for å fokusere på det stort. Bruker ikke Crinone jeg så kan ikke bidra der dessverre. Men stemmer i og vet just hvordan dere ellers har det, har også hatt en del opp og ned perioder. De siste dagene har jeg vært lettet over å ikke bli innlagt for drenering pga overstimulering, men rasløsheten grep meg kraftig i dag, måtte bare ut og kjøre, ante ikke hvor, men fannt nå på litt å gjøre, handlet litt, sambo er på seminar i Bergen så han skal få god middag når han kommer hjem, og besøkte farmor. Så får tiden til å gå, men den går jammen SENT! Fikk tlf fra gynekologen min i dag, hun syns jeg hadde høy blodprosent, tyder på en del væske i kroppen og tykt blod visstnok, er overstimulert så må ta det med ro og hun sa jeg måtte bare innstille meg på sykemelding i neste uke også, så det blir en laaaaaaaaaaaaaaaaang uke da og, men men, er verd å ta det kuli for at alt skal ligge best nok tilrette for å klaffe og for å bli bra. Hvordan får dere dagene til å gå da? Er lei av TV og bøker jeg nå... Skal ifølge sykehuset teste 14. febr. Hadde innsetting fredag 1. februar - er det innsettingsdagen som er rugedag nr 1? Fredagsklem til dere
donald Skrevet 8. februar 2008 #6 Skrevet 8. februar 2008 Jeg er nå på rugedag 8 og er gld for at det er helg og jeg kan åpne bukseknappen. Har litt menssmerter i blant, litt oppblåst og luft i magen. Høres jo ut som det er vanlige tegn, både om det er en spire inni der eller ei. Har fått regning fra Ullevål i dag på kr 1.500,-for materiell ved konsultasjon. Kan jeg få dette refundert hvis jeg har overstiget egenandelen, eller er dette ikke refusjonsberettiget?
lillir Skrevet 8. februar 2008 #7 Skrevet 8. februar 2008 Heisan.. Jobber for fullt denne gangen,og det går helt fint. Skal jobbe hele helga også,og merker at fokuset er jobben nå.. Faktisk litt godt det..:-) Har jo vært litt negativt innstilt denne gangen,har bare en veldig dårlig følelse,og har det fortsatt.. Kanskje en måte å beskytte meg selv på?? Har litt mens-symptomer nå,så det gjør det jo ikke akkurat lettere å tenke positivt. Men er innom her hver dag og følger med på dere jenter.. Håper virkelig at det vil klaffe for oss!! Ønsker dere en fin fredagskveld.. Klemmer..:-)
lillir Skrevet 9. februar 2008 #8 Skrevet 9. februar 2008 Dritt dag!!! Masse menssmertet,begynnende hodepine/migrene,vondt i korsryggen,og irritabel!! Typisk meg når TR er på vei... Så hvis den først skal komme,så kan den jaggu komme FØR testdag!!!! Er noe dritt å gå sånn i uvisshet..
♣ Christiane ♣ Skrevet 10. februar 2008 #9 Skrevet 10. februar 2008 Løpet er nok kjørt for min del, i går fikk jeg den satans migrenen jeg alltid får før tr. Den kom på rd 9 akkurat som på første icsi og den endte jo negativt. Migrenen kommer jo av østrogenfall, og det skal man jo ikke ha hvis man har blitt gravid, så har mistet alt håp selvom jeg ikke har fått noen blødning ennå, den kom ikke før rd14 sist heller. F...... en Begynner å lure på hvor mange forsøk vi må ha før den sitter. Må få legen min til å sende søknad til Riksen også tror jeg, i tilfelle det ikke går på det tredje og siste forsøket privat(har kontrakt på 3 forsøk)
pulsen Skrevet 10. februar 2008 #10 Skrevet 10. februar 2008 Hei på deg... er på rugedag 8 jeg og,og her er det lite med smerter.Vet ikke om det er et positivt eller negativt tegn... men jeg satser på positivt da : ) Ang regningen så er det ikke refusjon fra Nav på det .. Jeg fikk ihvertfall ikke.. Kun medisinene vi bruker over dse 15000,- ....... Jeg har en sånn liggende jeg og nå.. så det er vist bare å betale for min del : ( Men sitter det denne gange er det verdt alle pen gen..... Lykke til vidre,krysser alt jeg har...' klem
pulsen Skrevet 10. februar 2008 #11 Skrevet 10. februar 2008 Hei Anette.. Er nå da på rugedag 8 og har heller lite smerter.vet ikke om det er bra eller dårlig.. Vurderer å ta en test imorgen,litt tidlig ,men jeg blir gal av å gå og vente.... Jeg hadde kjempe smerter dagen etter innsetting. gikk over etter en time,men jeg er litt engstlig for det... Lykke til vidre : ) klems
Anette25 Skrevet 10. februar 2008 Forfatter #12 Skrevet 10. februar 2008 Hallo Alle dere. Nå er snar min 9 rugedag over, i morgen er det rd 10. Har så kjempe lyst til å teste. Sambo kjøper test i morgen så da tar jeg første test på rd11 å på min bursdag. Håper så inderlig denne gangen. Har ikke så mye mensenmurring denne gangen som jeg hadde sist. Hveit ikke om det er negativt eller positivt. Krysser fingrer for dere andre også. Håper det blir positiv test på mange.
Golliat Skrevet 11. februar 2008 #13 Skrevet 11. februar 2008 Hei jeg er på rugedag 11,,kjenner absolutt ingen ting.. hm hm skurr skurr. Jeg tør ikke teste før jeg skal ..er så redd for svaret.' Lykke til KLEM
Anette25 Skrevet 11. februar 2008 Forfatter #14 Skrevet 11. februar 2008 Hei igjen. Kjenner ingenting i dag. Ømme bryster da, men det er vel crinonen. Tror nok det blir en test på meg i morgen, spennende å se. Har ikke no følelse på noe.
Gledelig Skrevet 11. februar 2008 #15 Skrevet 11. februar 2008 Hei! Er på 10 dag. Kjempe spent!! De har sagt til meg på klinikken at en kan teste på dag 12, og en får et riktig svar. (kansje litt individuelt, vet ikke...) Testen ligger klar og venter på at det skal bli onsdag!
Anette25 Skrevet 11. februar 2008 Forfatter #16 Skrevet 11. februar 2008 Dette blir en kjempe spennende uke... Flere som skal teste snart???
Grublegruble Skrevet 11. februar 2008 #17 Skrevet 11. februar 2008 Hei jenter, ja det er spennende, nervepirrende! Prøver å tenke på en del annet men blir jo vanskeligere jo mer vi nærmer oss. Satte inn egget 1. februar, i kl 13. tiden, jeg er vel på rugedag 11 jeg nå da? Eller 10? Har unasett fått beskjed om å teste 14. februar fra sykehuset, tror jeg skal prøve å holde meg til det, men blir nok vanskelig... Ha en fin dag alle sammen! Kjekt å se at det er flere av oss uke femmere her inne også etterhvert
Golliat Skrevet 11. februar 2008 #18 Skrevet 11. februar 2008 Hei grublegruble Vi har satt inn egg likt vi da,,klokkeslett også.. Jeg syns jeg kjenner mensen smerter idag,,har ellers ikke kjent noen "symptomer" Har du? Huff tøffe tak dette her GOLLIAT
Grublegruble Skrevet 11. februar 2008 #19 Skrevet 11. februar 2008 Heia Golliat! Så kjekt at vi ligger helt likt da, at vi drev med høy benføring der samtidig! Har det akkurat som deg, kjenner noen dager litt mensmurringer, og var litt kvalm i går kveld, litt ømme bryster, men det pleier jeg å få før mensen allikevel, og kan være progesterontilskuddet som lager bivirkninger, så vanskelig å vite! Ble overstimulert og har bedres de to siste dagene, så nå når jeg kjenner så lite i forhold til tidligere så er det nesten litt ekkelt. Fikk jo vite at om en er gravid så blusser overstimuleringen opp igjen, så håper jo at det kommer tilbake selvom jeg ikke har lyst til å vagge rundt med svære eggstokker Nei vi får bare smøre oss med tålmodighet, prøver iallefall. God klem til deg!
Golliat Skrevet 11. februar 2008 #20 Skrevet 11. februar 2008 Hei igjen! var du på Nordica du og? HVord i norges rike hodler du til henne da? Vi er i akershus... *KLm
Grublegruble Skrevet 11. februar 2008 #21 Skrevet 11. februar 2008 Heisann! Jeg var i Haugesund, på offentlige sykehuset der, og bor i Stavanger Skal du teste den 14. februar? Er det som er satt opp av sykehuset, men ser jo at folk tester før, ser ei skrev her nylig at hun testet positivt rugedag 8. Vi er på rugedag 11, er vi ikke? Sambo skal reise bort i kveld og kommer ikke hjem før onsdags kveld og han vil ikke jeg skal teste før. Så jeg får vel bare holde meg selvom det blir vanskelig... Nå må jeg si at jeg mensmurringene har tatt seg opp i begge eggstokkene og i ryggen, håper det er et godt tegn, aner ikke, men verker en del nå. Off blir litt tussete av dette her...
donald Skrevet 11. februar 2008 #22 Skrevet 11. februar 2008 Hei uke 5 gjengen, Jeg er på rugedag 11, og kjenner hverken antydning til ømme pupper, menssmerter, oppblåst mage. Jeg hadde alle de symptomene sist uke, og er derfor nå litt pessimist. Vi drar til Roma tor-søn og tror jeg vil leve i spenning til returen, om jeg klarer. Hører jo at det er flere som har fått mensen 4 dager etter avsluttet chrinone... Vanligvis kommer mens den 25., men den er vel nå blitt forskyvet med alle hormonene..
WishToBeMom Skrevet 11. februar 2008 #23 Skrevet 11. februar 2008 Hei uke 5- jenter, Jeg tok en hjemmetest idag (rugedag12, fryseforsøk), og den var helt negativ :-(, ble super deppa og lei meg. Fikk beskjed fra klinikken at ved frys kan det ta lenger tid før man tester positivt, så må teste dag 14 og 16 og fortsette på medisiner, har ingen gode tegn som gir meg noe håp for resten av denne uken...Synes denne ventingen er altfor tøff de siste dagene...Har ømme pupper og tidvis murringer i magen, noen gang menstegn, noen ganger stikking i eggstokkene.. Håper dere andre lykkes ! Klem
Anette25 Skrevet 12. februar 2008 Forfatter #24 Skrevet 12. februar 2008 Super lure meg da.. Tok ein test i dag på rd 11, ble super negativ men kastet den ikke med en gang, for måtte levere jenta på skole bussen. Når jeg da kom hjem å skulle kaste testen var det to røde streker der.. faen.. Hva skjer?? Blir helt fortvilet...
lillir Skrevet 12. februar 2008 #25 Skrevet 12. februar 2008 Hei Anette25,og gratulerer med dagen!!!!! To streker er jo veldig,veldig positivt det..:-) Ta en ny test i mrg tidlig også du,håper på det beste for deg.. Regner med at mitt løp er kjørt,men skal ta en test i mrg tidlig.. Regner med at det bare blir til å strø salt i såret..:-(
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå