Gå til innhold

Easywalker sky - vanskelig å få opp festene under bagen?


Anbefalte innlegg

Jeg har kjøpt en Easywalker sky vogn, som jeg gleder meg til å ta i bruk når den lille gutten vår kommer. Har kjøpt bagen til vogna, men har problemer med å få opp de festene som fester bagen til selve vogna. Er det andre som har samme problem, eller tips for hvordan jeg skal få de opp? Samboeren min syns de også er litt harde, men han får det til. Men jeg kan ikke satse på at han er der hver gang jeg vil ta av bagen. Blir festene løsere etter litt bruk?

 

Setter stor pris på svar! :)

Fortsetter under...

De blir nok løsere etter litt bruk. Jeg har demontert bagen fra vogna opptil flere ganger daglig de siste 5 mnd, har ikke heis og må bære opp bagen hver gang vi har vært ute. Fungerer veldig bra, og går veldig fort når man har gjort det noen ganger. Synes å huske det var litt hardt i begynnelsen for oss og.

Det er teknikken det handler om. Gjør man det riktig løsner den lett som bare det.

 

Hold på klipsen med fingertuppene mellom klipsen og stanga.. (ikke så lett å forklare dette) og så knipser du klipsen av med fingertuppene dine. Du skal liksom "grave" fingeruppene innimellom klipsen og festet, og så nappe det ut på en måte.. usj, det var ikke lett å forklare. Men da løsner den lett som bare det. Den skal ikke være trang. Om man tvinger den opp, sliter man på festet og det vil bli slarkete til slutt. Og da sitter ikke bagen så godt som den skal

Tusen takk!! Nå fikk jeg det til:) De er fortsatt trange å få opp, men det ordner seg nok når de er brukt litt. Da var det en mindre ting å tenke på og bekymre seg over. Nok av ting som svirrer i hodet når man er førstegangs:)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...