Gå til innhold

Trekket på Simo - dårlig kvalitet? (også småtroll)


Anbefalte innlegg

Kjøpte ny Simo duo 2007 i sommer, ble tatt i bruk i midten av september. Siden den gang har den vært slått sammen (toppen tatt av og begge delene lagt inn på siden) og tatt inn og ut av bilen kanskje opp til 2-3 ganger per uke, resten av tiden er den bare trillet. Nå har kalesjen fått en stor "slitasjeskapde", det er slitt et hull i siden! Antar dette må ha skedd ved at den er blitt lagt inn i bilen, men bunnen i bilen er glatt, ingenting grovt eller noe å hekte fast i el.l.. Synes dette er for jævlig, vogna kosta over 6000 og planen var å bruke den til flere barn.

 

Noen som har vært borti noe lignende, tror dere det nytter å klage til butikken? Trekket kan da ikke være særlig slitesterkt, og vogna er da brukt slik meningen var? Noen som vet om det går av å kjøpe ny kalesje?

Fortsetter under...

Ta den med der du kjøpte den og hør med dem. Jeg har hatt min ut og inn i bilen daglig, har brukt den til 2 barn og den er fortsatt kjempe fin. Nå har jeg stor bil så jeg trenger ikke slå den sammen, for det sliter nok litt på vogna det altså. Men ville nok hørt med dem ja.

Lykke til da:-)

Du kan få kjøpt ny kalesje så lenge fargen er i farge kartet. Og det er nok denne som er så ny. Er jo ikke så mange forskjellige nå lenger heller så det burde være en enkel sak å få ny kalesje. Men tror det er ganske dyrt.

Annonse

Fikk beskjed da vi kjøpte vår Simo at det er 5 års garanti for at stoff-fargen og designet skal kunne skaffes.

Men kalesje er nok dyrt, måtte ha ny til Emmaljunga vogna og det kostet 2000 i Norge. Kjøpte i Sverige for 8oo i stedet, men det er vel ingen mulighet for Simo dessverre.

Det er mulikt og skifte kalesje. Når vogna står bak i bilen er den låst og da skal det bli mykje sving før den danser bak i bilen. Detta må du få på garantien men dei vil prøve seg. Jeg hadde bølger i kalesjen min og klaget men der var det ikkje hjelp i. Gjekk til neste forhandler og der fikk jeg hjelp. Fikk helt ny vogn pga. fargen var utgått på lager.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...