mama:) Skrevet 25. januar 2008 #1 Skrevet 25. januar 2008 Datteren vår på 6 måneder har akkurat begynt med grøt på kvelden, og hun elsker det! Vi har prøvd både maisgrøt og risgrøt, og det går ned på høykant- særlig når jeg har litt fersken eller svisker i. Problemet er bare det at hun får så vondt i magen, og det kan gå opp til 2 døgn uten at hun bæsjer, bare masse luft. Hun spiser masse svisker utenom men det hjelper lite. Noen tips?
Gjest Skrevet 1. februar 2008 #2 Skrevet 1. februar 2008 Prøv med malteektrakt i gråten, det kan hjelpe. Vår gutt fikk akupunktur for å ta tarmsystemet i gang, og det hjalp veldig bra.
Kikki1982 Skrevet 9. juni 2009 #3 Skrevet 9. juni 2009 Jenta vår elsker også risgrøt med sviske i! Jeg tror hun kunne spist det både morgen, middag og kveld.. Vi ga grøt på formiddagen i starten, slik at hun ikke fikk vondt i magen på kvelden og natta. De første dagene med grøt var det mye luft i magen hos jenta vår også, men hun hadde ikke mye plager forbundet med det. Bæsjerytmen hennes er ca hver 2-3 dag, så jeg tror ikke det er så uvanlig? Vi bruker fast 2 store teskjeer med sviskemos i grøten og to teskjeer med olje for at hun skal legge på seg litt ekstra, og avføringen skal gli litt lettere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå