Gå til innhold

Ånei...


Anbefalte innlegg

nå ble jeg skuffet. Jeg har vært utsatt for overgrep, og har i den forbindelse en ganske særiøs fødselsangst. På bakgrunn av dette fikk jeg, uten problemer, planlagt ks sist, og det var veldig positivt...MEN, nå skal jeg ha min andre, og planlagt, siste baby, så følelsen av å ville føde vaginalt har kommet for fullt. (er 25 uker på vei) Var i den forbindelse hos Gaia-jordmor rett etter nyttår, og hun sa at jeg kunne få "føde i oversiktlig" som hun kalte det...dvs bli satt igang, og hvis det ble veldig vanskelig, avbryte med et ks. Dette hadde jeg egentlig bestemt meg for å gå for! MEN, igår sa min fødselslege at dette ikke er mulig fordi jeg tok ks sist, så eneste utvei er et ks til!!!! Er såååå skuffet;-(

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/136625568-%C3%A5nei/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nei nei nei. Dette stemmer ikke. Hadde du hatt to ks så måtte de tatt et tredje men ikke etter bare ett ks.

Jeg skulle få ks pga av angst og spurte mye om dette. Og fikk til svar hver gang at man fint kunne føde etter at man hadde hatt ett ks. Vet jo om flere som har født nr to vaginalt.

Finn en annen fødselslege du. Dette er bare tull. Hvis kset ditt gikk etter boka og ingen komplikasjoner så er det ingen grunn til at du ikke kan føde vaginalt nå.

 

Lykke til. Klem klem!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/136625568-%C3%A5nei/#findComment-136629274
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...