Gjest Skrevet 20. januar 2008 #1 Skrevet 20. januar 2008 Jeg kan jo ikke la han skrike i flere timer heller.. .det klarer jeg rett og slett ikke
VinterSol+2 Skrevet 20. januar 2008 #2 Skrevet 20. januar 2008 hva mener du med å slutte? skal du slutte helt? og hvor gammel er sønnen din?
Gjest Skrevet 22. januar 2008 #3 Skrevet 22. januar 2008 Ja, slutte og amme helt. Han blir to år i mars.
fanta Skrevet 22. januar 2008 #4 Skrevet 22. januar 2008 Vet ikke hvor ofte og mye du ammer, og om hvor raskt du må slutte, men slenger på noen tips om avvenning av "store" barn: Ta det gradvis, ett og ett "måltid". Avlede, avlede, avlede - være på farten, finne på noe gøy, slik at han glemmer å spørre etter pupp. Si "nei, ikke pupp nå, men du kan få et eple og så kan vi lese en bok istedet" f.eks. Dvs tilby et alternativ som gir noe av det samme som puppen (dvs. litt næring, god smak, kos og oppmerksomhet). Gjøre en avtale om at dere bare ammer i bestemte situasjoner, f.eks. rett før leggetid. Sett et plaster på brystknoppen og si at den har "aua" og må få være i fred. Gå med klær som gjør puppen vanskelig tilgjengelig (kjole f.eks.) Håper noe av dette kan være til hjelp.
Gjest Skrevet 24. januar 2008 #5 Skrevet 24. januar 2008 Tusen takk for gode råd!! Det med plaster var en supergod idè, det skal jeg prøve! Vi ammer fra han kommer fra bhg og da henger han i puppen (for å ta igjen det tapte?) og kan ikke legge seg uten pupp. Han våkner på natta og kommer inn til meg, men jeg merker det ikke.. Der henger hantil morgenen Kjenner sterkt behov for åslutte å amme nå. Det er blitt slikt at det er irriterende når han skal amme, altså det kiler på vorta. Kjempeekkelt for jeg vil jo koste vekk det (refleks!!) som irriterer der! Jeg vil ikke amme mer
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2008 #6 Skrevet 25. januar 2008 Hei! Skjönner at du vil slutte! Som med all annen "uönsket adferd" må man som forelder väre tydlig å si at nå er nok nok! Du må klare å stå i mot og du må la han få gråte en stund (han sörger jo over noe kjärt og det må han jo få lov til, ikke sant). Vär bare konsekvent og tydlig om at han ikke får ta puppen mer. Han kommer til å akseptere det til slutt (og som oftest tar det ikke mange dagene, heldigvis!) Lykke til!
Gjest Skrevet 25. januar 2008 #7 Skrevet 25. januar 2008 Jeg forstår hva du sier, men det er eksamenstid nå og jeg klarer ikke så mye skriking nå... samtidig klarer jeg ikke amme mer! Faen altså Skulle ønske det fantes en vidunderkur...
1dag igjen, og da kom hun ;) Skrevet 25. januar 2008 #8 Skrevet 25. januar 2008 Som å høre meg dette, snuppa mi er dog bare 15mnd. men ser for meg at hun kommer til å ville amme i EVIGHET!!!! Jeg er smokken om natten og ettermiddagskos DELUX!!! Morgen og formiddag er vekke (i allefall formiddag) men det er et evig MAS!! Avledning går en SJELDEN gang, men nå er jeg LEI!!! Har blitt tilbudt barnepass en helg slik at vi kan avvenne helt.... Er redd det blir litt "brått" men WHAT TO DO!!! Et plaster vil IKKE funke på denne tøtta nei, kanskje smøre sennep på eller noe?
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2008 #9 Skrevet 25. januar 2008 slik blir det sikkert her også. hun er bare 12 mnd men elsker puppen, finner den også frem selv greit her hjemme men ikke når vi er borte. håper at det blir slutt til sommern, da skal jeg på konsert og ligge borte 2 netter så da må det vel bli slutt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå