Gå til innhold

Hvilken uke er dere til 1. savngerskapskontroll?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle vordende der ute:)

Ser at mange har vært på ultralyd, og jeg gleder meg SÅÅÅ til å få anledning til det, men jeg har enda ikke fått time til 1. svangerskapskotroll :( Jeg er nå ti uker på vei, og har fått time om 14 dager, ergo 12 uker på vei før 1. kontroll. Jeg synes dette er alt for sent, og føler at jeg går glipp av ting, kan berolige meg at ting er bra ol. Hvordan er det med dere? Hadde vært interessant å høre hvilen oppfølging det er rundt om kring.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei, jeg skal neste mandag, da er jeg 12+1. Det er normalt fra uke 8 til uke 12, så synes også det er litt sent, men jordmor hadde ikke time noe før tydeligvis. Jeg er også litt bekymret og tenker om alt er bra og sånt.. Men nå er det under en uke igjen til kontrollen og alt går nok bra:) Jeg skal heller ikke ha ultralyd før i uke 18, ordinær UL. Har jo tenkt at jeg kunne bestilt meg en privat time, men har ikke hatt noe vondt eller blødninger eller noe, så er ikke så bekymret.

Skrevet

Jeg var på første kontroll da jeg var i 6 uke,så igjen i uke 10 og skal tilbake i uke 14. Har vært på ul i 8 uke,for å være sikker på hvor langt på vei jeg er. Skal til jm i uke 12.Dette fordi jeg skal til syden og vil høre om det er noe jeg må tenke spesielt på.

 

Synes det er greit å få god oppfølging,føler meg mer avslappet da

Skrevet

Jeg skal til første kontroll i uke 13.

Synes også det var sent,men spiller sikkert ingen rolle.

Skrevet

skal til 1.kontroll denne uken (min uke 9). Ville bestille duotest pga høy alder, derfor så tidlig kontroll. Gleder meg til ultralyden i duotesten, for det blir sansynligvis første gang jeg får høre fosterlyd.

Skrevet

Jeg var til kontroll onsdag som var, og da var jeg nøyaktig 12 uker på vei.

Var på tidlig UL forrige uke da, men det var fordi jeg ville innse at d faktisk var noe der;)

Skrevet

Jeg var hos legen første gang når jeg var 6+3, men det var ikke noen kontroll... Jeg er på ullevål en gang i uka på diabetes sjekk, men første kontroll skal jeg ha til tirsdag..... Da er jeg 9+3

Skrevet

jeg har vært til to ul undersøkelser allerede, men det pga at jeg spontanaborterte i september og de ville sjekke at alt var bra denne gang pluss at jeg ble beroliga:)

skal til første sjekke hos legen til onsdag, da er jeg 10+4:)

Skrevet

jeg er vel 11+4 når jeg skal på kontroll

 

Skrevet

jeg var på første kontroll hos gyn da jeg var 6+5. Har mistet en gang og får tettere oppfølging nå. Skal på neste kontroll om en uke og er da 9+5.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...