Julie73 Skrevet 15. januar 2008 #1 Skrevet 15. januar 2008 Hvordan gikk uttaket idag? Jeg hadde uttak igår, og det var ca 12 eggposer, men bare 8 egg - men de var fornøyde. Synes du uttaket var vondt? Jeg kjente mye til tross for at hun satte smertestillende flere ganger, noen satt visst langt bak. Men det er over på så kort tid, så jeg synes ikke det var noen "big deal" - synes du? Vi var 5 stk på Riksen igår, mange var dere idag? Er du på Riksen forresten, jeg husker ikke. Jeg hadde mer vondt når jeg kom hjem og kvelden var vond, men dagen idag er ganske normal. Skal ringe kl 1430 idag og få resultatet, håper det blir innsetting i morra :-) Husk å sette Crinone og slappe av - lykke til.
Helga69 Skrevet 15. januar 2008 #2 Skrevet 15. januar 2008 Hei Julie Gratulerer med vellykket uttak. Det blir spennende for deg i ettermidddag og i morgen. Selv har jeg ikke kommet lenger enn til at jeg har satt eggløsningssprøyten, og skal ikke ha uttak før i morgen. På siste ul sa de at de måtte vokse mer. Jeg håper at det har vært tid nok til at de har modnet tilstrekkelig. Men med 8 egg bør du ha gode sjanser. Det trengs jo kun et egg for at du skal få det du ønsker deg - og at mannen din skal få en fin fødselsdagpresang. Gi lyd fra deg videre om hvordan det går, så gir jeg tilbakemelding i morgen etter uttak. Lykke til - jeg krysser alle fingrene for eggene dine. Klem
Julie73 Skrevet 15. januar 2008 Forfatter #3 Skrevet 15. januar 2008 Hei Fikk nettopp resultatet, og 7 av 8 egg var blitt befruktet - åh jeg er så glad. Time for innsetting i morra kl 1330. Så du skal ha uttak i morgen, det blir spennende. Jeg må følge deg i tiden fremover. Vi har veldig lyst til å sette inn to egg, men idag fikk vi beskjed om at man måtte være på siste forsøk eller være 38/39 år - til tross for at jeg ikke har blitt gravid på 10 år og pga helsa vår, ønsket vi oss heller to stk nå. Men èn er bedre enn ingen, så jeg bare gleder meg. Har blitt spådd gravititet med ei jente i jan 08, så da håper jeg spådommen har rett. Det er fint at de ikke tar ut eggene dine før de er fornøyde med størrelsen :-) den er jo så viktig. Skal visst være over 1,7 eller 17 (ett eller annet)...kan da ikke være mm, for det høres mye ut. Mine var på over 20 :-) Lykke til i morra, jeg skal krysse fingrene for deg :-) - og du, husk å ta vare på deg selv. Det har jeg gjort denne gangen, bare tatt det med ro og gjort det jeg har lyst til......vært litt egoist på en måte, men så føler jeg at vi lykkes også. klem
Helga69 Skrevet 15. januar 2008 #4 Skrevet 15. januar 2008 Ohhhh.....så bra. Dette ser ordentlig lovende ut så så langt har du jo all grunn til å være veldig fornøyd. :-) Godt å vite det med to egg. Jeg er litt usikker, men absolutt i kategorien du refererer til. Jeg og mannen min må diskuterer litt mer. Ikke sikkert de tillater det første gang uansett. Selv skal jeg til akupunktør i kveld. Og i morgen bærer det inn til uttak. Siden jul har jeg vært delvis sykemeldt, da jeg tidligerer har vært utslitt over lengere tid. Er lite interessert i en ny overbelastning som kan komme av stress pga dette. Så fra i morgen av kommer jeg til å slappe av mer enn jeg har gjort til nå. Har jobbet mer enn jeg skal etter jul, men kan jo ta det ekstra rolig til uken da. Så jeg har gjort alt klart for at dette skal gå bra. Men er altså VELDIG spent for tiden. Krysser alle fingre for deg:-)
Julie73 Skrevet 15. januar 2008 Forfatter #5 Skrevet 15. januar 2008 Ja dere må ta en samtale nå ;-) jeg skal prøve å overtale dem i morra, til å sette inn to...håper jeg får en grei lege :-) hehe...! Du må ta det med ro, og ikke ha dårlig samvittighet for jobben. Ingen som takker deg når det er noe likvel, snakker av erfaring. Helse og familie kommer først. Selv har jeg jobbet som fy....de siste 10 åra, og gikk på en ordentlig smell i april i fjor etter å ha fått mange signaler og gått i bakken flere ganger, men aldri lyttet. Vært sykmeldt siden midten av april, og nå har jeg virkelig fått andre verdier. jobb betyr penger til mat og regninger, heretter er det helse og familie som har verdi :-) Når jeg ble sykmeldt var det ingen hjelp å få, ingen takk for din innsats eller noe - bare, når kommer du tilbake og kan du ikke jobbe "mye" hjemmefra. Det gikk så langt at jeg ble kvalm bare telefonen ringte eller jeg ble stressa og sint om jeg ikke en mail. Jeg gjemte meg på en måte. Håpløst. Så mitt råd er, lev normalt - det er det beste. Og gjett om jeg skal følge deg fremover, dette er virkelig spennende :-) klem
Helga69 Skrevet 15. januar 2008 #6 Skrevet 15. januar 2008 Hei Jeg ser at du snakker om rehab penger på en melding over her. men du har jo krav på sykepenger i et år, hvorfor har du valgt å gå på rehab penger så tidlig? (3 mnd igjen til apr) Er ikke det mindre enn sykepenger? Selv gikk jeg på sykepenger nesten et år, vurderte deretter hva jeg skulle gjøre. Også noe helt nytt ( og enkelt) bare for hå holde meg i arbeidslivet. Men så har jeg en jobb som rommer mye fleksibilitet og jeg valgte heller å benytte meg av all fleksibilitet og også kun å tenke på meg selv.
Julie73 Skrevet 15. januar 2008 Forfatter #7 Skrevet 15. januar 2008 Hei igjen Det har seg slik at jeg dessverre har vært sykmeldt mer enn 52 uker de siste tre årene, og da mister man retten til sykepenger - og jeg måtte over på rehabiliteringspenger. Noe som var positivt økonomisk for meg, for jeg fikk en snittberegning som gjorde til at jeg fikk maks utbetaling, altså 6G som er litt over 400.800 kr, dvs jeg får 66% av dette da. Jeg byttet arb.giver for snart 2 år siden, og før dette jobbet jeg livet av meg og tjente bra. Jeg er daglig leder idag og vet at når jeg begynner for fullt igjen, så slipper de andre litt taket og "drukner meg i jobb" igjen - så jeg vurderer å være ærlig og si at jeg er gravid, hvis jeg lykkes, slik at jeg kan delegere litt mer med god samvittighet. Jeg vil ikke miste pga at jeg blir overarbeidet, igjen. Frister ikke akkurat med engangsstønad på litt over 33.000 heller. Du, hvordan regner vi termin som har IVF? Hvis jeg setter inn i morra, når vil jeg ha termin da? Vet du det? Jeg er jo normalt i uke 3, siden det er celledeling nå....og da skal jeg ha igjen 38 uker, er det så??? Alle regner bare fra siste mens, og det blir feil for mitt vedkommende siden jeg måtte forskyve det pga jula. Skulle ønske jeg fikk meg en ny jobb før jeg fødsel, men nå er det ikke sikkert at jeg verken blir gravid eller går ut i fødselspermisjon da - så jeg får vel roe planlegginga litt....men må ta stilling til en del avgjørende punkter også. Har du satt Crinone før? Jeg blør litt ennå, etter uttaket igår - er det normalt? Er også veldig oppblåst i magen.
Helga69 Skrevet 15. januar 2008 #8 Skrevet 15. januar 2008 Veldig kort: Jeg har ikke satt Crinone før? Det ser ikke ut som at det er helt unormalt å blø litt etter uttak (ihht skriv fra riksh). vil også tro at det er normalt med å være oppblåst i magen. (Ja, det sa faktisk akupunktøren til meg i dag-typisk etter uttak). Kommer mer i morgen, men nå må jeg legge meg og lade opp til i morgen. Klem og lykke til i morgen du og.
Julie73 Skrevet 15. januar 2008 Forfatter #9 Skrevet 15. januar 2008 Crinone er progesteron, og jeg skal bruke det i 15 dager - for å klargjøre livmoren og det skal være med på å gjøre til at egget fester seg bedre, tror jeg-om jeg forstod det riktig. Blir litt mye informasjon når man ligger i en døs av smertestillende og avslappende etter uttak ;-) jo takk for det. Ha en riktig god natt, sov godt - og MASSE lykke til i morra. klem
Julie73 Skrevet 16. januar 2008 Forfatter #10 Skrevet 16. januar 2008 Hvordan gikk det på uttaket idag???? Synes du det gikk greit? - selv fikk jeg satt inn gull-egget :-D og har nå sovet i 3 timer. Rimelig oppblåst i magen og mot endetarmen, men det får gå.....nå er jeg vel det de kaller ruger da. Skal du ringe inn i morra for å få resultatet? Masse lykke til, jeg skal krysse fingrene for deg.
Helga69 Skrevet 17. januar 2008 #12 Skrevet 17. januar 2008 Hei 5 av 5 befruktet. Jeg er overlykkelig. Det er jo som å få sensur på eksamen. skal sette inn gullegg i morgen kl. 11. Gleder meg. Kjempeoverrasket over resultatet. Var kjempepessimist i går. Skriver mer siden.
Julie73 Skrevet 17. januar 2008 Forfatter #13 Skrevet 17. januar 2008 HURRA, så bra - GRATULERER :-D da setter de gull-egget i morra...håper du får noen på frys også da (?)....så spennende. Lykke til i morra. klem
Julie73 Skrevet 2. mars 2008 Forfatter #14 Skrevet 2. mars 2008 Hei Helga69 Hvordan går det med deg, har du flyttet inn til terminklubben??? Jeg ligger i disse dager fortsatt inne på riksen pga overstimulering. Væskemengden i buken økte raske etter uttak, og jeg "holde på å sprekke"- så jeg ble sendt inn. Har ligget der siden 19 januar uten at det er noen særlig bedring. Jeg har blitt tappet fra 1-3 ganger daglig i 11 dager, noe de helst ikke vil gjøre fordi det bare fylles opp igjen når det ikke blir noe mottrykk. De legger da et dren i en av sidene i magen,dette gjøre sinnsykt vondt (beklager at jeg er ærlig). Første gangen hadde jeg dren i 8 dager, men måtte ta det ut pga infeksjonsfaren. De tapper alt fra 0,5 liter til 3 liter per gang. etter å ha tatt ut drenet ble ikke hullet i buken sydd igjen, så jeg mistet ca 8 liter ila natta-det er meget farlig og alvorlig. Jeg ble liggende med intravenøs-væske hver dag, glukacel og makrodex. Den ene av de skal binde væsken i buken og den andre er blodfortynnende (for ikke å få blodpropp, siden man bare er sengeliggende). Det er nå 60 dager siden jeg begynte med stimulering og jeg har da ligget 39 dager på sykehuset, magen er fortsatt kjempestooooor og vond - men jeg nekter å tappes flere ganger da dette gjør så vondt. jeg klarer nå å spise og drikke selv, men man skal drikke så lite som mulig - siden dette bare går rett ut i buken - har klart meg uten intravenøst siden tirsdag. Siste tapping var onsdag. Hadde jeg visst det jeg vet idag, hadde aldri i livet prøvde IVF, for både mannen min og jeg er 100% friske - for dette har vært 6 uker i et helvete, så jeg håper jeg snart er på bedringens vei. Kroppen takler ikke mer smerter, begynner bare å riste så fort det er noe. Det positive er jo at jeg faktisk er blitt gravid og den litte har det fint i sin 7 uke. utrolig, men sant. Så nå håper jeg at buk-omfanget kan gå ned slik at den lille kan få mer av plassen til å vokse på.Skulle det vise seg at noe går galt, så vi ikke blir tre likevel - sier vi takk for oss iallefall, jeg skal aldri mer tilføre kroppen min noe "kunstig" og oppleve noe slikt igjen. Aldri!!! (selvom vi har 3 egg på frys). Så jeg har flyttet inn i terminklubben for oktober :-) klem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå