Gå til innhold

Hvilke klær har man på seg når man føder?


Anbefalte innlegg

Jeg kom nylig over en side med reklame for "fancye" sykehus klær spesielt designet for den hippe fødekvinnen... Ganske morsomt i grunn, ta en titt:

 

http://www.shopbyog.com/

http://dearjohnnies.com/

http://girliegowns.com/store/Default.asp

 

Nå kan jeg tenke meg mye annet jeg har lyst å bruke penger på en akkurat dette, da - men jeg skjønte plutselig at jeg ikke aner hva folk flest faktisk har på seg når de føder? Joggedrakt, foreslo mannen min, men bukser er kanskje ikke så praktisk når babyen skal ut MELLOM beina...?

 

Får du noe på sykehuset? Er du naken? Lang t-skjorte?

 

Kanskje det ikke spiller noen som helst rolle når man faktisk er på føden, men skal jeg pakke baggen tenkte jeg at jeg må ha en viss idé!

Fortsetter under...

Mens jeg lå på mottak husker jeg ikke helt, mener jeg hadde truse og klær på overkroppen:)

 

Når de trillet meg inn på fødestua hadde jeg ikke truse, og fikk sykehusskjorte. Den knappet barnepleieren opp rett før ungen ble lagt på brystet:)

 

Jeg hadde skrevet i mitt ønskebrev at jeg ville ha klær på lengst mulig;)

Jeg gikk med egne klær en liten stund før jeg fikk skjorte (en blå sexy en, he, he) av jordmor. Tror ikke du tenker så mye på hva du har på deg - hadde ikke giddi å brukt penger på det i hvert fall.

 

Jeg hadde på meg min manns oldefars store tynne dress-skjorte:O så ikke rett ut, mne det var det eneste jeg klarte å ha mot kroppen når jeg hadde så vondt..! Du blir ikke å bry deg om hva du har på deg, tro meg!:)

 

Men til dagene etterpå er det lurt å ha ei myk bukse og en vid genser. Puppene og baken blir rimelig ømme...

jeg hadd på meg blåe ullsokker og machende blå sykehus skjorte for å si det sånn...rimelig flott..hehe..er enig med henne andre at du tenker ikke på hva du har på mens du føder liksom..hadde med meg en stor t-skjorte og en jogge bukse som ga god støtte for magen og det var godt for den var på en måte litt tom ett par dager....!! mange som har med seg mamma bukse for da vet man den er behagelig over magen...oxo en god topp til.. jeg følte at litt mascara og en hår strikk var min redning etterpå hvertfall!!

Jeg fødte naken sist. Hadde sykehusskjorte og sykehustruse en periode etter at fostervannet gikk. Men det var på juli og sykehus med dårlig aircondition, så jeg klarte ikke noe klær på slutten. Brydde meg ikke om det i det heletatt..

Men hadde en utrolig stygg turkis neglelakk på tærne da, som jeg husker irriterte meg dagene på føden..

 

Denne gangen blir det vel sykehusskjorta. Og kanskje sokker.. :o)

Hvis ikke det blir nettofødsel i badekar, vi får se.

 

Men en god gravidbukse som støtter opp om deig-magen på barsel skal jeg ihvertfall huske.

 

Annonse

Hadde bare på meg sykehusskjorta. Hadde truse på helt til jeg hadde full åpning og skulle begynne å presse. Hjelper ikke hvor fancy klærne er under fødsel, er ikke det man tenker på gitt. Ser litt herja ut etterpå uansett, hvertfall før man får tatt en dusj!

Utrolig morsomme sider, takk for titten :-) Sykt amerikansk stil i alle fall. Fødekjole som matcher babyens teppe liksom?!

 

Men alvorlig: i motsetning til noen av de andre her syntes jeg faktisk det har litt å si hva jeg har på meg under fødselen. Det må være noe mykt og behagelig, og noe som jeg føler meg vel med å vise meg fram i. Med nummer en husker jeg ikke helt hva jeg hadde på meg først, mener det var en T-skjorte før jeg kledde av meg helt til å gå opp i fødekaret. Med nummer to som ble født hjemme hadde jeg på meg yndlingsgravidekjolen min, i tjukk myk bomull, kort og litt kul, og veldig praktisk til fødselen. Tror jeg vrengte den av meg helt på slutten når jeg ble veldig varm.

 

Mitt råd: en stor koselig T-skjorte som rekker ned over rumpa (så føler man seg ikke så naken), eller en stretchy bomullskjole. Man får sykehusskjorter, men de er jo ikke så veldig øh... personlige.

Jeg fødte naken siden jeg fødte i badekar. Gikk også rundt i rommet naken. Jeg brydde meg ingenting om hva jeg hadde på meg (eller ikke) siden jeg gikk gjennom veldig store smerter. Da kunne jeg hatt på meg den styggeste 80-tals klærne eller klovnedrakt for den slags skyld, uten å bry meg en skit! Men jeg syntes at naken var best!

Jeg hadde på meg king size sexy truse med bleie i og blå sykehus skjorte. I badekaret hadde jeg bare på ei svart truse

Hadde for jævlig vondt men jeg brydde meg absolutt om at jeg var naken eller ikke.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...