UpsyDaisy Skrevet 11. januar 2008 #1 Skrevet 11. januar 2008 Er det virkelig nødvendig å vaske ALT som kommer i kontakt med baby? Må madrassen også vaskes da eller? Vasker dere dyne og dunpose?
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 11. januar 2008 #2 Skrevet 11. januar 2008 Jeg har ny dune og pute, og har ikke tenkt å vaske dette. Kun lufte ut den nye lukten... Sengetøy er vasket, trekket på madrassen, samt overmadrassen.
♥♥mortil4♥♥ Skrevet 11. januar 2008 #3 Skrevet 11. januar 2008 Dyner bør absolutt vaskes før bruk. Vasker ALT som kan vaskes, når det er helt nytt, da det brukes sykt sterke kjemikalier i det, før det kommer ut i butikkene. Kjemikalene kan virke irriterende på hud, og luftveier på små barn (reagerer selv på tøy som ikke er blitt vasket) og kan føre til allergi. Er jo faktisk veldig fort gjort å kjøre det en omgang i maskinen, og dundyner, tørker du jo fort i trommelen etterpå Madrasser ol, som ikke kan vaskes, bør luftes godt i noen dager før bruk, etter at du har tatt dem ut av plasten. La den stå på høykant.
januarsurprise Skrevet 11. januar 2008 #4 Skrevet 11. januar 2008 Jeg vasker ikke dyner etc før barnet tar det i bruk. Synes det blir litt hysteri..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå