SkjønnesteLinus i verden:-) Skrevet 11. januar 2008 #1 Skrevet 11. januar 2008 Vi har nå i to netter kuttet ut flaska om natten hos gutten vår på 9,5 mnd. Her har vi brukt Ferber-metoden. Første natt gikk greit med kun 1 times skriking, natt til i dag var verre med flere omganger med skriking. Nå har gutten blitt litt tett i nesa og vi lurer på om vi skal avbryte det hele siden det sies at ungen skal være helt frisk for ferber? Men vi har lite lyst å plutselig gi han mat igjen om natten. Da blir kanskje han forvirret? __________________
Gjest Skrevet 11. januar 2008 #2 Skrevet 11. januar 2008 Jeg synes dere skal avbryte det ja. Jeg synes ferber er noe helt grusomt noe, som ikke barn skal utsettes for.
dårlig ånde Skrevet 11. januar 2008 #3 Skrevet 11. januar 2008 når det gjelder rutiner og sånn så tror jeg de fleste av "søvnspesialistene" er av den oppfatning at sykdomsperioder er unntaksperioder - så får man heller begynne på nytt igjen når babyen er helt frisk. kanskje dumt spørsmål, men har du prøvd nesespray? uunngåelig for oss.
apr 07,apr 08 ,Okt 10,prøver Skrevet 13. januar 2008 #4 Skrevet 13. januar 2008 ja synes dere burde avbryte da. heller ordne nesen m saltvann eller evt vanlig nesespray hvis ikke det hjelper. trenger vel ikke gi mat fordet. men kanskje litt mer trøst.. er personlig motstander av ferber men det er jo irrelevant ved svaret mitt her
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå